Trwa ładowanie...
d3x4gir
09-12-2015 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Rada nadzorcza PZU powierzyła Dariuszowi Krzewinie pełnienie obowiązków prezesa spółki od 10 grudnia do czasu powołania kolejnego prezesa - poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

d3x4gir
d3x4gir

- Nowy prezes Tauronu zapowiada przegląd portfela inwestycyjnego grupy. Nie wyklucza zamrożenia lub rezygnacji z niektórych inwestycji.

- Remigiusz Nowakowski, nowy prezes Tauronu podtrzymał, że szacowane oszczędności z tytułu nowego programu poprawy efektywności na lata 2016-2018 wyniosą co najmniej 1 mld zł.

- Rada Nadzorcza Cyfrowego Polsatu powierzyła z dniem 8 grudnia pełnienie funkcji prezesa Tobiasowi Solorzowi, dotychczasowemu wiceprezesowi - poinformowała spółka w komunikacie.

- Prezes Qumaka Paweł Jaguś złożył rezygnację z pełnionej funkcji - poinformowała spółka, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje PAP.

d3x4gir

- Minister energii Krzysztof Tchórzewski widzi możliwość zaangażowania Enei w zapewnienie stabilności finansowej KHW.

- Minister energii Krzysztof Tchórzewski ocenia, że energetyka będzie uczestniczyła w finansowaniu Nowej Kompanii Węglowej.

- Projekt budowy bloku w należącej do Energi Elektrowni Ostrołęka wymaga analizy - powiedział podczas komisji sejmowej wiceminister skarbu Henryk Baranowski.

- Przejęcie KHW przez Eneę jest rozważanym scenariuszem - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

d3x4gir

- Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego Cefarm-Warszawa z grupy Farmacolu złożyło do UOKiK wniosek w sprawie planowanego przejęcia katowickiej spółki Gama Farmacia - podał Urząd na stronie interntowej.

- Petrolot z grupy kapitałowej PKN Orlen i Lotos Air BP, spółka należąca do BP Europa oraz grupy Lotos, podpisały umowę na magazynowanie paliwa lotniczego w bazie paliw na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, największym porcie lotniczym w Polsce.

- Radenska, spółka zależna Kofoli, zawarła z PepsiCo umowę, na mocy której od stycznia 2016 r. uruchomi na zasadach wyłączności rozlew usługowy i dystrybucję produktów z portfolio PepsiCo na rynku chorwackim - poinformowała Kofola w komunikacie.

d3x4gir

- Po podpisaniu mowy z BGK na CSB portfel zamówień Sygnity na rok obrotowy 2015/16 ma obecnie wartość 296,7 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym. Spółka do końca roku spodziewa się podpisania umowy z ZUS na hurtownię danych.

- Budimex podpisał kontrakt z Bouygues Immobilier Polska na budowę kompleksu mieszkaniowo-usługowego na warszawskim Wilanowie. Wartość zlecenia to 64,5 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- Na koniec III kwartału 2015 r. udział transakcji zbliżeniowych we wszystkich płatnościach kartami z logo MasterCard lub Maestro przekroczył w Polsce połowę i wyniósł 51 proc. - poinformowała w środę spółka.

d3x4gir

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki odbędzie się 29 stycznia 2016 roku - poinformowała spółka w środę.

- Enel Invest, spółka zależna Enel-Medu, popisała umowę zakupu 65 proc. udziałów w spółce Jovimed Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny, prowadzącej placówkę długoterminowej opieki nad osobami starszymi - poinformował Enel-Med w środowym komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3x4gir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x4gir