Trwa ładowanie...
d1nr7go

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Akcjonariusze PPH Wadex zdecydowali o wypłacie w formie dywidendy 2,22 mln zł z zysku za 2014 r., czyli 0,67 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

Share
d1nr7go

- Ministerstwo Skarbu Państwa popiera politykę dywidendową PZU, zakładającą wypłatę w postaci dywidendy 50-100 proc. zysku - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

- Zarząd PKO BP rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2014 roku przeznaczyć na kapitał zapasowy 1,9 mld zł, a kwotę 1,25 mld zł pozostawić niepodzieloną - poinformował bank w komunikacie.

- Netia planuje, że z zysku za 2014 rok wypłaci 0,42 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w projektach uchwał na WZ, zwołane na 2 czerwca.

d1nr7go

- Spółka Sapiens z grupy Asseco, która specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych dla branży ubezpieczeniowej, zwiększyła w I kw. 2015 r. zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej do 4,73 USD z 3,38 mln USD rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

- Etos, właściciel marki odzieżowej Diverse, zawiesił ofertę publiczną ze względu na niepewność co do rozwoju sytuacji na rynku odzieżowym w Polsce - wynika z aneksu do prospektu emisyjnego.

- PKN Orlen znalazł się wśród firm, których przedstawiciele wzięli udział w polsko-irańskim forum gospodarczym w Iranie.

- P.A. Nova podtrzymuje, że rok 2015 powinien być stabilny rdr pod względem przychodów, a ich wzrostu należy oczekiwać w roku 2016 - poinformowała prezes Ewa Bobkowska. Dodała, że w III kwartale 2015 r. spółka ruszy z budową parku handlowego w Sosnowcu. Koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.

d1nr7go

- Ronson może wypłacić dywidendę, ale w drugiej połowie 2015 roku - poinformował na konferencji Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy spółki. Spółka nie planuje kolejnej emisji obligacji, chyba że pojawi się wyjątkowa okazja zakupu gruntów.

- Ronson oczekuje, że I kwartał 2015 r. był ostatnim, w którym zanotował stratę. Spółka widzi spory potencjał na poprawę wyników w II kwartale, kiedy będzie przekazywała m.in. lokale z wysoko marżowego projektu Verdis III - poinformowali na konferencji przedstawiciele dewelopera.

- ZWZ INC upoważniło zarząd spółki do nabycia do 1.365 tys. sztuk akcji własnych. Upoważnienie obowiązuje do 30 marca 2020 r. - podała spółka w komunikacie.

- Nowa Kompania Węglowa będzie potrzebować ok. 800 mln zł kapitału w tym roku - poinformował wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

d1nr7go

- Comarch pracuje obecnie nad akwizycją spółki brazylijskiej oraz firmy działającej w USA. Wartość każdego z potencjalnych przejęć to poniżej 10 mln euro. W związku z tempem rozwoju za granicą i koniecznością finansowania wzrostu zarząd Comarchu nadal analizuje decyzję odnośnie podziału zysku za 2014 r.

- Kurs Summa Linguae na otwarciu w debiucie na rynku NewConnect wzrósł o 4,1 proc., do 5,10 zł.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w marcu 2015 roku 175.370 sztuk i było o 7,65 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1nr7go

Podziel się opinią

Share
d1nr7go
d1nr7go