Trwa ładowanie...
dz806jq
25-11-2015 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Rada BFG określiła stawkę opłaty rocznej banków na 2016 r. na poziomie 0,167 proc. Stawka opłaty ostrożnościowej na 2016 rok została ustalona na 0,079 proc. - poinformował BFG w środowych uchwałach.

dz806jq

- Banki tytułem składki opłaty rocznej oraz opłaty ostrożnościowej wpłacą do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego kwotę zbliżoną do ubiegłorocznej, czyli około 2,2 mld zł - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

- Zysk netto Kernela, przypadający akcjonariuszom jednostko dominującej, w I kwartale roku obrotowego 2015/16 wyniósł 23,9 mln USD wobec 23,4 mln USD przed rokiem.

- Kernel spodziewa się, że w roku obrotowym 2015/2016 wypracuje wynik EBITDA niższy niż rok wcześniej, jednak zwiększy wynik netto - poinformował prezes spółki Andrey Verevskiy.

- Rada nadzorcza JSW wyraziła zgodę na ustanowienie przez spółkę dodatkowych zabezpieczeń programu emisji obligacji - podała spółka w komunikacie.

dz806jq

- Bogdanka i Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" podpisały aneks do wieloletniej umowy sprzedaży węgla - poinformowały spółki w komunikatach. Obowiązywanie umowy zostało przedłużone do końca 2019 roku.

- Dostawy gazu w ramach kontraktu jamalskiego do Polski przebiegają bez zakłóceń - poinformowała w środę PAP rzeczniczka PGNiG Dorota Gajewska.

- Bank Ochrony Środowiska szacuje, że będzie musiał wnieść do BFG około 29 mln zł, które będą przeznaczone na wypłatę środków gwarantowanych z tytułu depozytów zgromadzonych w SK Banku. Płatność ta będzie miała wpływ na wyniki IV kwartału - poinformował bank w komunikacie.

- Polimex Energetyka, spółka zależna Polimeksu, podpisała z PGE GiEK kontrakt o wartości 417,6 mln zł brutto na modernizację kotłów na trzech blokach Elektrowni Turów - podał Polimex-Mostostal w komunikacie.

dz806jq

- Dostawy gazu do Polski z kierunku wschodniego są realizowane zgodnie z zamówieniami klientów - powiedziała PAP rzeczniczka Gaz-Systemu Małgorzata Polkowska. Podkreśliła, że spółka na bieżąco monitoruje sytuację dotyczącą dostaw gazu.

- Libet zakłada, że w 2016 r. zyski będą rosły bardziej równomiernie do przychodów, nie tak jak w tym roku. Spółka prowadzi due-diligence niemieckiej spółki Gerwing w związku z planowanym przejęciem 50 proc. jej udziałów. Jednocześnie rozmawia o kupnie kopalni żwiru.

- Mostostal Zabrze spodziewa się, że w 2015 r. wypracuje przychody na poziomie ponad 750 mln zł. Pomimo niższego obecnie backlogu rdr chce utrzymać poziom sprzedaży w 2016 r. W 2016 r. spółka oczekuje wpływu większości kwoty z ponad 60 mln zł ze sprzedaży nieruchomości.

- Mirbud podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu umowę pożyczki o wartości do 40 mln zł. Dzięki pożyczce spółka chce zrestrukturyzować zadłużenie w tym spłacić zobowiązania na kwotę 31,4 mln zł - podał Mirbud w komunikacie.

dz806jq

- Idea Bank szacuje, że będzie musiał wnieść do BFG około 25,4 mln zł, które będą przeznaczone na wypłatę środków gwarantowanych z tytułu depozytów zgromadzonych w SK Banku. Płatność ta będzie miała wpływ na wyniki IV kwartału - poinformował bank w komunikacie.

- Apator planuje w 2016 r. powrócić do poziomów rentowności z 2014 r., czyli 30 proc. marży brutto oraz 18 proc. marży EBITDA. Spółka nie koryguje prognozy zysku na 2015 r., gdyż liczy, że załapie się w dolne widełki celu 80 mln zł +/- 10 proc. - poinformował prezes Apatora, Andrzej Szostak.

- KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Labo Print sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii B, C, D, E - podała komisja w komunikacie.

- Master Pharm ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na 8 zł - podano w aneksie do prospektu emisyjnego. To oznacza, że spółka może pozyskać z emisji maksymalnie 40 mln zł, a łączna wartość oferty wyniesie do 54,8 mln zł.

dz806jq

- PGE GiEK podpisało z konsorcjum, w skład którego wchodzi Budimex, aneks do umowy na zaprojektowanie i budowę bloku energetycznego w Elektrowni Turów - podał Budimex. Aneks zwiększa wartość umowy o 280 mln zł (z czego 25 proc. przypada na Budimex) i przedłuża termin zakończenia budowy o 9 miesięcy.

- Agencja S&P podniosła rating korporacyjny Ciechu do "BB-" z "B+" - podał Ciech w komunikacie. Perspektywa ratingu jest stabilna.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dz806jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz806jq