Trwa ładowanie...
d1iujww

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Rada nadzorcza Energi powołała z dniem 4 stycznia 2016 roku Dariusza Kaśków na stanowisko prezesa spółki - podała Energa w komunikacie.
Share
d1iujww

- Sytuacja KGHM może budzić obawy, ze względu na spowolnienie gospodarcze w Chinach - oceniają analitycy NBP w raporcie poświęconym sytuacji przedsiębiorstw w III kwartale.

- Eileme 2 AB, spółka zależna Cyfrowego Polsatu, planuje umorzyć z dniem 1 lutego 2016 r. wszystkie wyemitowane obligacje o łącznej wartości nominalnej 542,5 mln EUR oraz 500 mln USD, z terminem zapadalności w 2020 roku - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie.

- Szacunki 150 mln zł wpływów z podatku od PZU dotyczyły samej spółki, nie grupy - poinformował dziennikarzy wiceminister finansów Konrad Raczkowski.

d1iujww

- Litewska grupa rolnicza Agrowill porozumiała się z DNB i Swedbankiem w sprawie refinansowania długoterminowego zadłużenia spółki - podała firma w raporcie. Kredyt konsorcjalny w wysokości 39 mln euro zostanie przyznany przez banki w równych częściach. Spółka podtrzymuje plan emisji akcji w 2016 r.

- Kopex podpisał umowę o współpracy z firmą JurMasz w zakresie oferowania na rynku rosyjskim kompleksów ścianowych Kopeksu, a także produkcji elementów tych urządzeń w zakładach JurMaszu - poinformował Kopex. Szczegółowa umowa ma zostać zawarta w I kwartale 2016 r.

- Walne zgromadzenie notowanej na NewConnect spółki Vidis uchwaliło, by z zysku za rok obrotowy 2014/15 wypłacić 0,1 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Bank BGŻ BNP Paribas, w wyniku zawarcia transakcji pakietowych, sprzedał wszystkie posiadane dotąd akcje spółki Odlewnie Polskie - podała giełdowa spółka w komunikacie.

d1iujww

- Oferta konsorcjum z udziałem giełdowego Qumaka została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na dostawę sprzętu komputerowego dla grupy zakupowej PKP - podały PKP PLK. Wartość oferty to 40,3 mln zł brutto.

- Oferta konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman za 275,2 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na przebudowę i rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu - podała spółka w komunikacie.

- Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1iujww

Podziel się opinią

Share
d1iujww
d1iujww