Trwa ładowanie...
d3zkxn0

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w trzecim kwartale 2014 roku wzrósł do 273 mln zł z 234,4 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynkowymi na poziomie 269,3 mln zł.
Share
d3zkxn0

- ING Bank Śląski ocenia, że w 2014 roku jego zysk netto będzie wyższy niż w zeszłym roku, a koszty ryzyka będą poniżej 70 pb. Bank chce zwiększyć udziały w rynku kredytów gospodarstw domowych - poinformowała Małgorzata Kołakowska, prezes banku.

- Zysk netto grupy Banku Handlowego w trzecim kwartale 2014 roku wzrósł do 228,4 mln zł z 165,2 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 216,7 mln zł.

- Bank Handlowy chce, by koszty ryzyka w 2014 roku były niższe niż założone długoterminowo 50 pb. Bank oczekuje dalszej presji na marżę odsetkową i planuje otworzyć kolejne placówki w formacie smart - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

d3zkxn0

- Zysk netto Banku Gospodarstwa Krajowego po III kwartale bieżącego roku wyniósł 369,3 mln zł wobec 709,71 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformował w środę bank.

- mBank wprowadza nowy format placówek zlokalizowanych w centrach handlowych. W ciągu kilku lat zainwestuje w ten projekt ponad 70 mln zł, a docelowe oszczędności z reorganizacji sieci przekroczą 50 mln zł rocznie - poinformował bank w komunikacie prasowym.

- ZE PAK dokona odpisu aktualizacyjnego, który obniży skonsolidowany wynik netto grupy za III kw. o 61,8 mln zł, zaś wynik brutto o 76,3 mln zł. Odpis jest związany z wyrokiem sądu ws. rekompensaty na pokrycie kosztów osieroconych Elektrowni Pątnów II (EP II) za 2008 rok - podała spółka w komunikacie.

- PGNiG wystąpiło do Gazpromu z wnioskiem o renegocjację ceny za gaz dostarczany na podstawie Kontraktu Jamalskiego - poinformowała w środę spółka.

d3zkxn0

- MCI Management obecnie dysponuje rekordową płynnością i jest gotowy na poszukiwanie dużych projektów inwestycyjnych. Po wynikach za III kw. spółka podtrzymuje prognozy na 2014 r. - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele MCI Management.

- Mennica Polska, której głównym akcjonariuszem jest biznesmen Zbigniew Jakubas, ma obecnie ok. 16 proc. akcji Netii i nie prowadzi aktywnego skupu jej akcji. Nie wyklucza jednak zwiększania zaangażowania w przyszłości - poinformował prezes Mennicy Grzegorz Zembrzycki.

- Konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman podpisało umowę za 237,6 mln zł netto na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn - Olsztynek, pododcinek Miłomłyn - Ostróda Północ - podała spółka.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło we wrześniu 2014 roku 186.953 sztuki i było o 7,36 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

d3zkxn0

- Helio szykuje się na trudny dla producentów bakalii rok. Drogie surowce oraz mocny dolar wpłyną zarówno na obroty, jak i zyski. Prezes spółki Leszek Wąsowicz zakłada, że w roku 2014/15 sprzedaż Helio będzie płaska rdr, a marże mogą się skurczyć. CAPEX wyniesie ok. 2 mln zł.

- AB planuje przeznaczyć na dywidendę za rok obrotowy 2013/2014 kwotę 11,3 mln zł. Dywidenda na akcję ma wynieść 0,7 zł - podała spółka w projektach uchwał na walne, zwołane na 5 grudnia.

- Wynikami Ergisu za trzeci kwartał zachwiał bardzo słaby wrzesień, jednak już w październiku sytuacja na rynku się unormowała - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Tadeusz Nowicki. Wolniej niż pierwotnie zakładano rośnie sprzedaż folii nano, zarówno w Polsce jak i za granicą.

- Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o ustanowieniu zarządu komisarycznego w SKOK Wołomin - podał KNF w komunikacie.

d3zkxn0

- Notowana na NewConnect MBF Group podnosi prognozy wyników finansowych na 2014 r. Zysk netto ma wynieść 220 tys. zł, zysk operacyjny 100 tys. zł, a przychody netto ze sprzedaży 2,65 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Drozapol-Profil zawarł z firmą Enern Energy Investments Co"peratief przedwstępną umowę sprzedaży udziałów w spółce zależnej DP Wind 2. Wartość umowy to 2,22 mln euro - podał Drozapol-Profil w komunikacie.

- Wiosną zostanie podjęta ostateczna decyzja ws. uruchomienia produkcji ze złóż gazowych B4 i B6 we współpracy z CalEnergy - powiedział podczas posiedzenia komisji sejmowej prezes Lotosu Paweł Olechnowicz. Dodał, że wydobycie z tych złóż może sięgnąć 0,5 mld m sześc. rocznie.

- Orange Polska zapłacił na rzecz Netii kwotę 145 mln zł netto w ramach zawartej między tymi spółkami ugody ws. rozliczenia wzajemnych roszczeń - podały Orange Polska i Netia w komunikatach.

- Lotos będzie miał przez kilka lat po sprzedaży Lotosu Kolej wpływ na to, co będzie się działo w tej spółce - poinformował na komisji sejmowej prezes spółki Paweł Olechnowicz.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d3zkxn0

Podziel się opinią

Share
d3zkxn0
d3zkxn0