Trwa ładowanie...
dpirlot

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Zysk netto grupy Banku Pekao w czwartym kwartale 2015 roku spadł do 438,4 mln zł z 691 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się o 15 proc. wyższy od konsensusu PAP, który zakładał wynik na poziomie 380,5 mln zł.

Share
dpirlot

- Zarząd Banku Pekao będzie rekomendował akcjonariuszom wypłatę 8,7 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 roku. To 99,7 proc. zysku banku za ubiegły rok - podał Pekao w komunikacie. Bank liczy, że za 2016 rok dywidenda też będzie "dobra".

- Ambitnym celem banku Pekao na 2016 rok jest ograniczenie tempa spadku zysku netto do wartości jednocyfrowej - poinformował na wtorkowej konferencji prezes Luigi Lovaglio.

- Pekao chce udzielać miesięcznie kredytów detalicznych o wartości ponad 1 mld zł - poinformował prezes Luigi Lovaglio.

dpirlot

- Bank Pekao oczekuje, że w 2016 roku wartość kredytów detalicznych udzielonych przez polski sektor bankowy wzrośnie o 3,3 proc., a wartość kredytów dla przedsiębiorstw będzie wyższa o 3,5 proc. Bank chce rosnąć szybciej niż rynek.

- Pekao szacuje, że zapłaci w 2016 roku ok. 500 mln zł podatku bankowego - poinformował na wtorkowej konferencji prezes Luigi Lovaglio.

- PKO BP szacuje, że zasili budżet państwa w 2016 r. kwotą około 812 mln zł z tytułu podatku bankowego - podał bank w komunikacie prasowym.

- JSW potrzebuje ponad 1 mld zł kapitału, które będzie mogła pozyskać ze sprzedaży udziałów w swoich aktywach - poinformował dziennikarzy we wtorek Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

dpirlot

- Asseco SEE jest zadowolone z IV kw. 2015 r. Backlog, z którym grupa rozpoczęła 2016 r. jest wyższy we wszystkich segmentach. Z zysku za 2015 r. do akcjonariuszy może trafić podobna dywidenda jak za 2014 r. Asseco SEE chce zwiększyć niezależność segmentów biznesowych. Najbliżej wydzielenia jest segment płatności.

- Asseco South Eastern Europe jest obecnie blisko przejęcia serbskiej spółki Chip Card działającej w obszarze płatności. Nadal trwają negocjacje ws. dość dużego przejęcia w Rumunii. W orbicie zainteresowań informatycznej grupy są też mniejsze spółki tureckie z obszaru e-commerce i m-commerce.

- UOKiK przedłuża o cztery miesiące termin zakończenia postępowania dotyczącego przejęcia przez Eurocash kontroli nad spółką Polska Dystrybucja Alkoholi - podał UOKiK w komunikacie prasowym. Potrzebne jest przeprowadzenie badania rynku.

- Pegas Nonwovens zakończył skup akcji własnych - podała spółka w komunikacie.

dpirlot

- Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie udzieliła zgody na powołanie Małgorzaty Zaleskiej w skład zarządu Giełdy Papierów Wartościowych i powierzenie jej funkcji prezesa - podała KNF w komunikacie.

- W ocenie Wojciecha Kwaśniaka, wiceprzewodniczącego KNF, wysoka konkurencja na rynku bankowym oraz duże uprawnienia regulatorów utrudnią bankom przenoszenie kosztów nowego podatku na klientów. Jednocześnie podał, że według ankiety KNF większość dużych banków podnosiła opłaty na przestrzeni IV kw. 2015 roku i I kw. 2016 roku.

- Progress V, spółka zależna Rank Progress, podpisała z Pergranso umowę sprzedaży nieruchomości w Mielcu, związanej z obiektem handlowo-usługowym w budowie Aviator wraz z infrastrukturą techniczną i prawami oraz opracowaniami do dokumentacji projektowej inwestycji za 67,34 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- Spółka windykacyjna Indos zadebiutuje na rynku NewConnect we wtorek, 16 lutego - podała giełda w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dpirlot

Podziel się opinią

Share
dpirlot
dpirlot