Trwa ładowanie...
dt6xoqy
15-03-2016 18:20

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła szacunki obciążeń banków w 2016 roku z tytułu zapowiadanej restrukturyzacji kredytów walutowych. Wynika z nich, że w zależności od przyjętego wariantu obciążenia te mogą wynieść od 44,6 mld zł do 107,2 mld zł, przy czym najbardziej prawdopodobna kwota to 66,9 mld zł.

Share
dt6xoqy

- Planowany zysk netto sektora bankowego w 2016 roku, bez koszów restrukturyzacji kredytów walutowych, wynosi 11,084 mld zł, w tym planowany wynik netto łącznie pięciu największych banków w Polsce to 7,685 mld zł - wynika z raportu Komisji Nadzoru Finansowego.

- Wyliczenia Komisji Nadzoru Finansowego są podstawą do dalszych rozmów na temat ostatecznego kształtu ustawy o kredytach walutowych - poinformowała Kancelaria Prezydenta w oświadczeniu. Dla kancelarii priorytetem jest pomoc kredytobiorcom, przy zachowaniu stabilności finansowej państwa i sektora bankowego.

- Urząd Regulacji Energetyki obniżył taryfy gazowe dla PGNiG i PGNiG Obrót Detaliczny. W przypadku tej pierwszej spółki obniżenie średniej ceny gazu wysokometanowego dla odbiorców końcowych, zużywających powyżej 25 mln m sześc., wyniesie 9,6 proc., a dla odbiorców hurtowych 7,6 proc. Z kolei dla klientów PGNiG OD spadek cen wyniesie od 5,3 proc. do 6,8 proc.

- Nowy zarząd PZU dokonuje przeglądu obecnej strategii spółki na lata 2015-2020 i w ciągu trzech miesięcy przedstawi efekty swoich prac. PZU będzie wspierał Alior Bank w jego rozwoju - poinformował Michał Krupiński, od stycznia nowy prezes spółki.

dt6xoqy

- PZU pracuje nad nową polityką dywidendową, którą chce zaprezentować rynkowi w drugim półroczu - poinformował na konferencji prezes Michał Krupiński.

- PZU nie spodziewa się, że w tym roku ROE będzie powyżej 20 proc. - poinformował Przemysław Dąbrowski, członek zarządu odpowiedzialny za finanse w grupie PZU.

- PZU chce mieć pod zarządzaniem aktywa o wartości 100 mld zł do 2020 roku - poinformował na konferencji prezes Michał Krupiński.

- PZU chce, by zysk w 2016 r. był wyższy niż w 2015 r. - poinformował Przemysław Dąbrowski, członek zarządu odpowiedzialny za finanse w grupie PZU.

dt6xoqy

- PZU zakłada, że w ciągu trzech lat możliwa jest redukcja kosztów stałych do 20 proc. Spółka zamierza kontynuować projekt ekspansji zagranicznej - poinformował na konferencji prezes Michał Krupiński.

- PZU liczy, że przychody PZU Zdrowie w perspektywie 2020 roku wzrosną do 1 mld zł - poinformowała spółka we wtorkowej prezentacji.

- Zysk netto grupy PZU w IV kwartale 2015 roku wzrósł do 509,9 mln zł z 403,8 mln zł rok wcześniej - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu rocznego. Zysk PZU okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 504,3 mln zł.

- PZU w związku z nowymi wymogami kapitałowymi Solvency II planuje dokonać zmiany polityki kapitałowej i dywidendowej - poinformowała spółka w komunikacie.

dt6xoqy

- Minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz popiera plany ograniczenia kosztów i poprawy rentowności w PZU, liczy też, że nowa strategia spółki pozwoli PZU osiągnąć pozycję silnego, europejskiego podmiotu z branży ubezpieczeniowo-finansowej.

- Energa chce w II kwartale przygotować aktualizację strategii do 2020 roku i w maju otrzymać zgody korporacyjne - poinformował prezes Dariusz Kaśków.

- Energa przedstawi długoterminową politykę dywidendową w aktualizacji strategii - poinformował wiceprezes Mariusz Rędaszka.

- Energa do końca kwietnia chce przedstawić rekomendację dywidendy za 2015 r., która ma być dostosowana do planów i sytuacji finansowej spółki - poinformowali przedstawiciele Energi.

dt6xoqy

- Zysk netto grupy Energa, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w czwartym kwartale 2015 roku wyniósł 136,1 mln zł wobec 173,7 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał zysk netto na poziomie 141,7 mln zł.

- Energa jest zainteresowana budową elektrowni w Ostrołęce, prowadzi prace analityczne dotyczące projektu - poinformował wiceprezes Energi Grzegorz Ksepko.

- Energa rozważa udział w Polskiej Grupie Górniczej - poinformował wiceprezes Mariusz Rędaszka.

- Energa podtrzymuje zainteresowanie aktywami ciepłowniczymi EDF, jeśli będą wystawione na sprzedaż. Nie jest zainteresowana przejęciem elektrowni Rybnik - poinformował prezes Dariusz Kaśków.

dt6xoqy

- Energa podtrzymuje zainteresowanie aktywami ciepłowniczymi EDF, jeśli będą wystawione na sprzedaż. Nie jest zainteresowana przejęciem elektrowni Rybnik - poinformował prezes Dariusz Kaśków.

- Energa zakłada, że tegoroczny CAPEX, bez uwzględnienia ewentualnych akwizycji, będzie nieco wyższy niż w 2015 roku - poinformował dziennikarzy wiceprezes spółki Mariusz Rędaszka.

- Alumetal planuje na 2016 r. inwestycje na poziomie ok. 100 mln zł wobec 47,3 mln zł zainwestowanych w 2015 r. - poinformował na konferencji prezes spółki Szymon Adamczyk.

- Alumetal po wynikach za 2015 rok podtrzymuje politykę przeznaczania 50 proc. skonsolidowanego zysku netto na dywidendę - poinformował prezes spółki w liście do akcjonariuszy.

dt6xoqy

- Alumetal chce wypłacić z zysku netto za 2015 roku 2,55 zł dywidendy na akcję. Spółka podtrzymuje swoją politykę przeznaczania 50 proc. skonsolidowanego zysku netto na dywidendę.

- Alumetal kupił 15 proc. akcji francuskiej spółki produkującej wtórne stopy odlewnicze. Do końca 2016 roku zdecyduje, czy zwiększy swój udział w jej akcjonariacie, czy wycofa się z tej inwestycji.

- Zarząd Alumetalu ocenia, że realny jest 10-proc. wzrost zysku netto i EBITDA w tym roku, co jest warunkiem realizacji III transzy opcji menadżerskich - poinformował na konferencji prezes spółki Szymon Adamczyk.

- Zarząd ZUE będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę 0,33 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Grupa ZUE chciałaby zwiększyć sprzedaż w 2016 r., jednak ocenia tegoroczne warunki rynkowe jako trudne, więc może nie być o to łatwo. Także z powodów rynkowych bardzo trudne byłoby powtórzenie poziomu marży brutto z 2015 r. ZUE obecnie nie prowadzi rozmów ws. akwizycji, ale nie wyklucza zakupów, jeśli pojawi się okazja.

- Mennica Polska ruszyła ze sprzedażą 188 lokali w ramach I etapu inwestycji Mennica Residence, położonej na warszawskiej Woli - podała spółka w komunikacie prasowym.

- CEZ zakłada, że zysk EBITDA grupy wyniesie w tym roku 60 mld CZK, a skorygowany zysk netto 18 mld CZK - podała spółka w komunikacie.

- CEZ nie planuje zmian polityki dywidendowej, może sprzedać niektóre projekty wiatrowe w Polsce - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Bank Pocztowy planuje w II kwartale 2016 roku emisję obligacji podporządkowanych, będzie chciał rozmawiać z akcjonariuszami na temat ewentualnego dokapitalizowania - poinformowali we wtorek przedstawiciele banku.

- Infovide-Matrix, którego 100 proc. akcji kontroluje obecnie Asseco Poland, zakończyło 2016 r. z 93,8 mln zł skonsolidowanej straty netto. Sama spółka miała 101,8 mln zł straty netto - wynika z raportu rocznego.

- Asseco Poland i Sygnity podpisały z PGE trzyletnie umowy na utrzymanie i rozwój systemów bilingowych swojego autorstwa użytkowanych w oddziałach PGE Dystrybucja. Wartość umowy Asseco Poland to 10,34 mln zł netto, a Sygnity 13,8 mln zł netto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Kerdos Group (dawniej Hygienika) we wtorek złożył do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego - podała spółka w komunikacie, ujawniając informację poufną.

- Atal wprowadził do sprzedaży 104 lokale w ramach inwestycji Francuska Park w Katowicach - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Formula Systems, spółka z grupy Asseco Poland, miała w IV kw. 2015 r. 4,3 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom spółki, w porównaniu do 8,8 mln USD rok wcześniej - poinformowała spółka.

- Agencja S&P obniżyła rating NWR do "CCC-" z "CCC" wcześniej. Perspektywa ratingu jest negatywna - poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na komunikat S&P.

- PKP Cargo dokona odpisów za rok 2015 o łącznej wartości 143.464 tys. zł z powodu zmian cen złomu - poinformowała spółka.

- Rada nadzorcza KGHM odwołała z zarządu spółki wiceprezesa Mirosława Laskowskiego. Jednocześnie powołała na wiceprezesa zarządu ds. produkcji Piotra Walczaka.

- Dom Development zlecił Unibepowi wybudowanie trzech etapów inwestycji "Żoliborz Artystyczny" oraz wybudowanie inwestycji Saska III. Wartość pierwszej umowy to 86,5 mln zł netto, a drugiej 84 mln zł netto - podały spółki w komunikatach.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dt6xoqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6xoqy
dt6xoqy