Trwa ładowanie...

Słabe odczyty PMI negatywnie wpływają na rynki

Dzisiejsza sesja w Europie przebiega pod dyktando słabych odczytów PMI. Także nocne dane z Chin, które świadczą o spowolnieniu w Państwie środka negatywnie wpływają na rynki i stąd też obserwujemy sporą wyprzedaż na światowych giełdach.
Share
Słabe odczyty PMI negatywnie wpływają na rynki
Źródło: Thinkstockphotos
d3irv0s

O godzinie 9:30 poznaliśmy bardzo słaby odczyt przemysłowego PMI z niemieckiej gospodarki, który rozpoczął wyprzedaż na europejskim rynku akcji. Analitycy spodziewali się, że wskaźnik aktywności gospodarczej w sektorze produkcyjnym wyniesie 51,5, podczas gdy opublikowany wynik wyniósł jedynie 50,0. Także wskaźnik aktywności w usługach zaskoczył negatywnie i giełdy w Europie znalazły się sporo poniżej wczorajszego zamknięcia.
Pesymizm na rynkach wynika także ze słabej kondycji chińskiej gospodarki, na co wskazuje nocny odczyt PMI dla przemysłu, który znalazł się na poziomie 52,1 co także jest wynikiem gorszym od konsensusu. Niewykluczone, że dzisiejsze publikacje będą ciążyły rynkowi akcji w czasie najbliższych sesji co doprowadzi notowania europejskich indeksów na jeszcze niższe poziomy.

Inwestorzy w Warszawie także pozostają w negatywnych nastrojach co przekłada się na przecenę wszystkich indeksów. WIG20WIG20 (Zobacz notowania indeksu ») o godzinie 10:30 notowany był prawie -1,0% poniżej wczorajszego zamknięcia. Wśród jego komponentów najlepiej radzą sobie OrangePlOrangePl (Zobacz notowania spółki »), PKN OrlenPKN Orlen (Zobacz notowania spółki ») oraz AssecoPol. Z kolei po przeciwnej stornie rynku znajdują się Pekao, PKOBP oraz JSW.

Łukasz Banach
Młodszy Analityk Rynków Finansowych
XTB

d3irv0s

Podziel się opinią

Share
d3irv0s
d3irv0s