Trwa ładowanie...

Spirytus lał się litrami. Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu

Prawie 7 tys. litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 450 tys. zł oraz sprzęt do jego oczyszczania przechwycili niedaleko Łodzi funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej i łódzkiej Służby Celnej. Zatrzymano czterech mężczyzn.

Spirytus lał się litrami. Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholuFot: Keith Allison/Flickr
dbi5118
dbi5118

Jak poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowy Izby Celnej w Łodzi Beata Bińczyk najpierw funkcjonariusze skontrolowali fiata ducato kierowanego przez 52-letniego łodzianina, który przewoził w sumie 3 tys. litrów spirytusu bez polskiej akcyzy w litrowych, plastikowych butelkach.

Kolejne litry alkoholu oraz kompletną linię do odkażania i rozlewania spirytusu ujawniono na terenie posesji znajdującej się w okolicach Łodzi, z której wyjechał skontrolowany samochód. Zabezpieczono cztery tysiące litrowych pojemników z alkoholem, kilka tysięcy plastikowych butelek oraz nakrętki. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 24, 38 i 44 lat, którzy produkowali nielegalny spirytus. Jak się okazało, 44-latek był poszukiwany w związku z inną sprawą, w której trafić do aresztu.

W sumie zabezpieczono prawie 7 tys. litrów spirytusu, którego wartość oszacowano na przeszło 450 tys. zł.

Wszystkim zatrzymanym grozi wysoka grzywna. 44-latek został przekazany policji.

Jak wyjaśnia Bińczyk, czas trwania procederu i jego faktyczny rozmiar ustali dalsze postępowanie w tej sprawie.

dbi5118
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbi5118