Trwa ładowanie...
d4c5el8
d4c5el8

Spokojna sesja na rynku walutowym

Przez większą część wtorkowej sesji na rynku walutowym złoty pozostawał stabilny - wskazali analitycy. Dodali, że dane o inflacji tylko w znikomym stopniu wpłynęły na wycenę naszej waluty. Po godz. 16 euro kosztowało 4,13 zł, a dolar 3,03 zł.
Share
d4c5el8

Analityczka Raiffeisen Polbank Dorota Strauch wskazała w rozmowie z PAP, że we wtorek, podobnie jak w ostatnich kilku dnia, polska waluta znajdowała się w relacji do euro na poziomie ok. 4,14 zł. "Dane o inflacji nieco pomogły złotemu i po ich publikacji zyskał on nieco na wartości" - wskazała.

We wtorek GUS podał, że w czerwcu inflacja zwiększyła się o 0,3 proc. licząc rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny pozostały bez zmian. Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że ceny towarów i usług wzrosły w czerwcu o 0,2 proc. rdr, a mdm spadły o 0,1 proc.

"Wyższe dane o inflacji, jakie podał GUS, nieco tonują oczekiwania na kolejną obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej" - dodała Strauch. Zaznaczyła jednak, że kolejne odczyty inflacyjne - za miesiące letnie - mogą pokazać dalszy spadek cen.

d4c5el8

W jej ocenie w kolejnych dniach inwestorzy będą oczekiwać na czwartkowe dane dotyczące produkcji przemysłowej. "Będzie to najciekawsza publikacja w tym tygodniu i może poruszyć złotym oraz rynkiem obligacji" - powiedziała.

Podobnego zdania był diler Banku BPH Marek Cherubin. "Rynek na pewno będzie patrzył na te dane. Jeśli publikacja pokaże, że produkcja utrzymuje się na relatywnie dobrym poziomie, to wraz z nieco wyższą inflacją i przy spokojnych rynkach globalnych może spowodować, że złoty wybije się z pasma 4,13-4,14 zł za euro. Możliwe, że znów będziemy schodzić w kierunku 4,10. Jednak przy tak niemrawym rynku nie stanie się to dramatycznie szybko" - stwierdził.

d4c5el8

Podziel się opinią

Share
d4c5el8
d4c5el8