Trwa ładowanie...
d4fr2pp
d4fr2pp

Spółka Wirtualnej Polski złożyła do KRRiT wniosek o nadawanie programu TV

Warszawa, 21.09.2015 (ISBnews) - Spółka zależna Wirtualna Polska Holding - WP1 - złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o przyznanie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym, podała spółka. Kanał miałby być dostępny na nowym multipleksie MUX8.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4fr2pp

"Wniosek został złożony w związku z ogłoszeniem Przewodniczącego KRRiT z dnia 24 lipca 2015 r. o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego na okres 10 lat, w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie ósmym programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym" - czytamy w komunikacie.

"Zgodnie z ogłoszeniem program będzie zawierał audycje poświęcone rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury, i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego. W programie będą obecne audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów. Program będzie interaktywny i przyjazny odbiorcom" - czytamy dalej.

Opłata za udzielenie koncesji na okres 10 lat wyniesie maksymalnie kwotę 12,945 mln zł, podano również.

d4fr2pp

"Ubieganie się przez WP1 o koncesję na uniwersalny program telewizyjny obecny na MUX8 wpisuje się w strategię grupy kapitałowej Wirtualna Polska, której istotnym elementem jest aktywny rozwój obszaru wideo" - napisano także w komunikacie.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)

d4fr2pp

Podziel się opinią

Share

d4fr2pp

d4fr2pp