Trwa ładowanie...
d1pa7b6

Sprzedaż pakietu Polkomtela przez PGE możliwa jest jeszcze w 2009 r.

8.9.Tarnów (PAP) - Polska Grupa Energetyczna ocenia, że sprzedaż należącego do niej pakietu 21,85 proc. akcji operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel jest możliwa jeszcze w...

d1pa7b6
d1pa7b6

8.9.Tarnów (PAP) - Polska Grupa Energetyczna ocenia, że sprzedaż należącego do niej pakietu 21,85 proc. akcji operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel jest możliwa jeszcze w 2009 roku - poinformował dziennikarzy prezes PGE, Tomasz Zadroga.

"Jest możliwe, że do sprzedaży naszego pakietu dojdzie w tym roku pod warunkiem, że będą zainteresowani. Z pewnością nie byłoby to łatwe technicznie, bo zostały jeszcze trzy miesiące, ale jeśli byłaby wola obu stron to jest to możliwe" - powiedział Zadroga.

Powtórzył, że obecnie jest dobry moment na sprzedaż tego pakietu i że decyzja jest zgodna ze strategią grupy, która zakłada koncentrację na biznesie energetycznym i sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

Dodał, że pakiet może zostać sprzedany inwestorowi branżowemu lub finansowemu, ale jedną z opcji jest wyjście poprzez giełdę.

d1pa7b6

Na początku września PGE informowała, że podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela oraz, że w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie.

Poza PGE akcje Polkomtela mają też PKN Orlen (24,4 proc.), KGHM (24,39 proc.), Węglokoks (4,98 proc.). Papiery operatora sieci Plus ma także Vodafone (24,39 proc.).

Wcześniej PKN Orlen informował, że może sprzedać swój pakiet 24,4 proc. akcji Polkomtela wraz z partnerem i wskazał potencjalnie na PGE. Doradcą przy sprzedaży pakietu przez PKN jest bank inwestycyjny Nomura, a PKN spodziewa się w październiku lub listopadzie pierwszych ofert kupna swojego pakietu.

KGHM informował zaś, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela.(PAP)

pel/ bas/ pam/

d1pa7b6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pa7b6