Trwa ładowanie...
d3zaqjx
d3zaqjx

SRK: Negocjacje w sprawie kopalni Brzeszcze przedłużą się o 2-3 dni

Warszawa, 21.09.2015 (ISBnews) - Negocjacje w sprawie nabycia kopalni Brzeszcze zostaną przedłużone o 2-3 dni, poinformowała Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK). Rozmowy skupiają się obecnie na kwestiach socjalnych i wielkości zatrudnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3zaqjx

"Negocjacje dotyczące sprzedaży KWK Brzeszcze wchodzą w decydującą fazę. Dyskutowane są budzące najwięcej emocji sprawy wielkości zatrudnienia i socjalne. Jest już pewne, że negocjacje zostaną przedłużone o 2-3 dni" - czytamy w komunikacie.

SRK zakładała wcześniej, że negocjacje potrwają do 25 września.

Na 22 września zaplanowano trójstronne spotkanie, na które zaproszeni zostali przedstawiciele związków zawodowych działających w kopalni. Podczas spotkania mają zostać omówione sprawy dotyczące wielkości zatrudnienia, spraw pracowniczych i socjalnych.

d3zaqjx

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami SRK ma znaleźć inwestora dla KWK Brzeszcze do końca września, przypomniano także.

W ubiegłym tygodniu SRK informowała, że oferty kupna kopalni Brzeszcze złożyły Węglokoks Kraj, RSG Sp. z o.o. (spółka celowa należąca do Tauron Polska Energia) i FTF Columbus S.A. Wszystkie trzy podmioty zostały dopuszczone do dalszych rozmów.

Na początku maja br. Kompania Węglowa (KW) podpisała umowę nieodpłatnego zbycia kopalni Brzeszcze do SRK. Jest to druga kopalnia przekazana przez KW do SRK, po kopalni Makoszowy.

Na początku sierpnia br. zarząd Taurona zgodził się na złożenie oferty nabycia części aktywów KWK Brzeszcze od Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) i określił warunki brzegowe tej transakcji m.in. wymóg przeprowadzenia jej w trybie przetargu publicznego i za "symboliczną złotówkę".

d3zaqjx

W połowie maja br. Tauron podpisał ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK) list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie ewentualnego nabycia aktywów KWK Brzeszcze. Tauron podkreślał wówczas, że jest zainteresowany nabyciem tylko tych aktywów, na bazie których możliwe będzie zbudowanie nowego zakładu górniczego zdolnego do prowadzenia rentownej i efektywnej działalności gospodarczej w zakresie wydobywania węgla kamiennego i metanu ze złóż. Warunkiem koniecznym dla nabycia przez Tauron aktywów jest zrestrukturyzowanie kopalni KWK Brzeszcze w ramach SRK.

(ISBnews)

d3zaqjx

Podziel się opinią

Share

d3zaqjx

d3zaqjx