Trwa ładowanie...
d108whx

Środki z emisji PKO BP także na akwizycję PZU - DI BRE

16.6.Warszawa (PAP) - DI BRE w raporcie z 9 czerwca podtrzymał rekomendację dla PKO BP na poziomie "akumuluj". Analitycy oceniają, że środki z emisji akcji banku, oprócz...

d108whx
d108whx

16.6.Warszawa (PAP) - DI BRE w raporcie z 9 czerwca podtrzymał rekomendację dla PKO BP na poziomie "akumuluj". Analitycy oceniają, że środki z emisji akcji banku, oprócz wzmocnienia bazy kapitałowej, mogą być przeznaczone także na akwizycję PZU.

"(...) Naszym zdaniem ewentualnym celem przejęcia jest znacznie większy, pojedynczy podmiot. Na rynku lokalnym może być to gracz niebankowy i tu wskazujemy na PZU. Naszym zdaniem taka emisja może być lekiem na spór Eureko ze Skarbem Państwa, w kwestii którego nastąpiły w ostatnim okresie istotne zmiany. PKO BP odkupiłoby od Eureko pakiet akcji" - napisano w rekomendacji.

Analitycy pozytywnie oceniają ewentualną perspektywę przejęcia udziałów w PZU przez PKO BP.

"Bank miałby dostęp do bazy klientów PZU. Zyskałby dodatkowy kanał dystrybucji produktów bankowych. Jednocześnie pozyskałby rentowne aktywo" - napisano w raporcie.

d108whx

"Jednak co najważniejsze, pozyskałby dostęp do środków finansowych PZU, a ten mógłby być źródłem depozytów na akcję kredytową, dywidend z zysków w kolejnych latach" - dodano.

DI BRE w przypadku zrealizowania tego scenariusza pozytywnie odbiera inwestycje w PKO BP w długim terminie.

"Ze względu na brak jakichkolwiek parametrów przy ewentualnej transakcji, nie jesteśmy w stanie odnieść się do ceny docelowej dla PKO BP" - napisano w raporcie. (PAP)

seb/ pam/

d108whx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d108whx