Trwa ładowanie...

Stawiają na aktywną walkę z bezrobociem

30 kwietnia Adecco Group równolegle w ponad 50 krajach na świecie inauguruje międzynarodowy program do walki z bezrobociem, skierowany szczególnie do młodych osób.

Stawiają na aktywną walkę z bezrobociem
d1raq0u
d1raq0u

- Wyzwaniem dla całej Unii Europejskiej, w tym również dla Polski w tym obszarze jest podjęcie określonych działań, aby zmierzyć się ze zjawiskiem wzrostu bezrobocia wśród osób młodych – poskreśla Anna Wicha, Dyrektor Generalny Adecco Poland. – Takie inicjatywy jak rekomendacje dotyczące Pakietu na rzecz Zatrudnienia Młodych przygotowane przez Komisję

Europejską, ale również aktywne komunikowanie się z potencjalnymi kandydatami na rynku pracy mają szansę przyczynić się do realnej walki z wykluczeniem społecznym młodego pokolenia.

„Way to Work” – odnajdź swoją drogę do kariery

Jak wskazują analizy ekspertów europejskiego rynku pracy metodą do walki z bezrobociem, szczególnie wśród młodych osób jest nieustanne kształcenie się, mobilność oraz umiejętność dostosowania się do wymagań rynku pracy. Stąd właśnie Adecco Group postanowiło wyjść z inicjatywą międzynarodowego programu „Way to Work”, który 30 kwietnia br. zostanie zapoczątkowany również w Polsce. W naszym kraju wydarzenia tzw. „Street Day” promujące aktywne poszukiwanie zatrudnienia odbędą się równolegle w 5 miastach – w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu oraz wydarzenie centralne w Warszawie, podczas którego przewidziane są liczne atrakcje.

d1raq0u

- Jesteśmy przekonani, że zaproponowany przez nas sposób, aktywnego wyjścia do osób zagrożonych bezrobociem wpłynie pozytywnie na zmianę ich postaw oraz spowoduje zwiększenie szans na znalezienie wymarzonego zatrudnienia – podkreśla Anna Wicha. – Dosyć istotnym przesłaniem planowanych wydarzeń jest również uświadamianie Polaków, że elastyczne formy zatrudnienia są bezpieczną formą świadczenia pracy, gwarantującą zmniejszenie bezrobocia skali całego kraju.

Lokalizacja wydarzeń „Adecco Way to Work” w Polsce, które odbędą się w godzinach 15.00 – 18.00:

*Warszawa *– plac przed wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki, od strony ulicy Marszałkowskiej i Placu Defilad.

Poznań:
o Międzynarodowe Targi Poznańskie – na rogu ul. Głogowskiej i Mostu Dworcowego
o Poznań Dworzec Główny PKP – w okolicy Mostu Dworcowego

d1raq0u

*Gdańsk *– Długi Targ

*Kraków *- przed biurem Adecco, róg ulicy Radziwiłłowskiej i Lubicz

*Wrocław *– Wrocławska Hala Stulecia, na placu przy Iglicy.

Najważniejsze aktywności oraz szczegółowe założenia programu będą również dostępne pod dedykowanym adresem internetowym - www.waytowork.com oraz dodatkowych kanałach social media (lista poniżej):

• www.facebook.com/AdeccoWayToWork
• www.youtube.com/user/AdeccoWaytoWork
• www.twitter.com/AdeccoWayToWork

d1raq0u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1raq0u