Trwa ładowanie...
d1x9lpw

Strajk nauczycieli. Wiceminister edukacji: To Broniarz zerwał rozmowy

- To prawda, że ostatnie rozmowy były w styczniu, ale to nie ministerstwo je zerwało. Zerwał je pan Broniarz - powiedziała wiceminister edukacji odpowiadając na słowa ZNP, który zarzucił resortowi manipulację faktami.
Share
Marzena Machałek jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej od 10 marca 2017 r.
Marzena Machałek jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej od 10 marca 2017 r.Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d1x9lpw

Wiceszefowa resortu edukacji Marzena Machałek odbija piłeczkę szefa ZNP Sławomira Broniarza. Po apelu minister Anny Zalewskiej i odpowiedzi szefa ZNP Sławomira Broniarza, głos zabrała wiceminister edukacji Marzena Machałek. Zaapelowała o deeskalację konfliktu i ostudzenie emocji.

- Rok do roku, dodając inflację, za rządów poprzedników podwyżki były znikome. Teraz, rok do roku uwzględniając inflację mamy podwyżkę 5 proc. Mamy świadomość, że trzeba odbudować prestiż zawodu, trzeba zwiększać ich wynagrodzenie. Jesteśmy po stronie nauczycieli. Zarówno ja, jak i minister Zalewska, jesteśmy nauczycielkami i wiemy, że podwyżki są konieczne - podkreśliła wiceszefowa resortu edukacji.

- Przygotujemy plan podwyżek ze związkowcami i samorządami. Te rozmowy nie są łatwe. Inne jest stanowisko związkowców, a inne samorządów. Musimy to pogodzić - dodała Marzena Machałek.

Więcej o sprawie przeczytasz na money.pl.

d1x9lpw

Podziel się opinią

Share
d1x9lpw
d1x9lpw