Trwa ładowanie...
d2guxxg

Strajk ostrzegawczy pielęgniarek ze szpitala w Radomiu

Pielęgniarki i położne z Wojewódzkiego
Szpitala Specjalistycznego (WSzS) w Radomiu (Mazowieckie)
rozpoczęły w środę o godz. 8 rano dwugodzinny strajk ostrzegawczy.
Żądają wyższych pensji - o 660 zł miesięcznie.

Share
d2guxxg

Protestujące pielęgniarki z oddziałów szpitalnych i poradni do godz. 10 wstrzymają się od pracy i spotkają w szpitalnej auli. _ Pacjenci nie zostali jednak bez opieki, chorymi opiekują się pielęgniarki oddziałowe oraz lekarze _ - zapewniła Katarzyna Markowska ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w WSzS.

Markowska dodała, że proponowany przez dyrekcję miesięczny dodatek w wysokości 350 zł, który miałby być wypłacany przez pół roku, nie satysfakcjonuje pielęgniarek. _ Chcemy podwyżki w wysokości 660 zł do podstawy miesięcznego wynagrodzenia _ - stwierdziła.

Dyrektor szpitala Luiza Staszewska poinformowała, że nie jest w stanie spełnić żądań protestujących. _ Nie wystarcza nam pieniędzy na podwyżki dla lekarzy, które wywalczyli na początku października. Aby je wypłacić i pokryć inne zobowiązania szpitala, musimy zaciągnąć kredyt w wysokości 3,3 mln zł, który poręczył nam Zarząd Województwa Mazowieckiego _ - powiedziała Staszewska.

Pielęgniarki z WSzS w Radomiu są od czerwca w sporze zbiorowym z dyrekcją. Do tej pory prowadzone były mediacje, które jednak zakończyły się fiaskiem.

d2guxxg

Dyrekcji WszS udało się natomiast w ostatnich dniach dojść do porozumienia z innymi grupami zawodowymi w szpitalu, m.in. z radiologami, diagnostami laboratoryjnymi, fizjoterapeutami i rehabilitantami. _ Otrzymają oni dodatek w wysokości 350-400 zł miesięcznie (za październik, listopad, grudzień). Natomiast w styczniu wprowadzona zostanie siatka i regulacja płac _ - powiedziała Luiza Staszewska, dyrektor szpitala.

Po 150 zł dodatku za cztery miesiące mają też dostać salowe, sekretarki medyczne, sanitariusze, gipsiarze oraz operatorzy urządzeń sterylizacyjnych.

d2guxxg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2guxxg
d2guxxg