Trwa ładowanie...

Strajk w DHL. Nie wiadomo, gdzie jest część paczek

Trzy godziny czekania bez gwarancji odbioru paczki. Tak wygląda sytuacja w punkcie odbioru paczek DHL przy ulicy Osmańskiej w Warszawie. - Pracownicy mówią, że był strajk kurierów i trzeba cały magazyn sortować od nowa - mówi nam Marek Polański, który próbuje odebrać zamówioną przesyłkę.

Strajk w DHL. Nie wiadomo, gdzie jest część paczekŹródło: Archiwum prywatne, fot: Marek Polański
dmwgl4c
dmwgl4c

- Paczka miała zostać dostarczona wczoraj, ale kurier o godz. 19 stwierdził, że nie ma czasu i przywiózł ją na Osmańską. Dotarłem tam około 20, ale po godzinie powiedziano mi, że pracownicy magazynu wyłączyli komputery i poszli do domu. Dziś dostałem informację, że paczki nie wydano kurierowi, więc od 10.20 czekam na odbiór osobisty. Inni, z którymi rozmawiałem mówili, że czas oczekiwania to trzy, trzy i pół godziny, ale bez gwarancji, że się uda ją odzyskać – mówi nam Marek Polański, który od kilku godzin czeka na Osmańskiej, by odebrać paczkę.

Zobacz, jak dochodzić roszczeń, gdy nie otrzymasz paczki:

Magazyn do sortowania na nowo

Klient DHL dodaje, że pracownicy przyznali, iż strajk kurierów zakończył, ale "bałagan jest taki, że trzeba cały magazyn sortować od nowa". - Dodają, że nic nie wiadomo, ale kurierzy dogadali się z pracodawcami - informuje.

Zakończony strajk dostarczycieli nie rozwiązuje problemów oczekujących na paczki. - Pracownicy centrum biorą numery paczek i szukają ich w magazynie. Problemem jest to, że nie wiadomo, czy one tam są. Część kurierów wyjechało na miasto, ale część pojechała do domów i zostawiła zamknięte samochody. A nie do końca wiadomo, co jest w środku - relacjonuje Marek Polański.

dmwgl4c

Strajk kurierów

O strajku kurierów DHL jako pierwsze poinformowały WP Finanse. Jak zdołaliśmy ustalić, wywołała go polityka zarządu firmy, która de facto obniżyła pensje kurierom tuż przed świętami. Pracownicy zorientowali się o tym, gdy dostali wypłaty za pierwszą połowę grudnia. Okazało się, że DHL obniżył prowizję od dostarczenia paczki. Choć dostawcy pracowali dłużej niż przez resztę roku, dostarczyli niejednokrotnie dwu-, a nawet wielokrotnie więcej paczek, to pensje ani drgnęły.

Niektórzy szefowie oddziałów, według naszego informatora, próbowali ratować sytuację przyznając bonusy kurierom, ale taka możliwość została zablokowana przez zarząd.

dmwgl4c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmwgl4c