Trwa ładowanie...
d17z9g6

Strategia Emperii zakłada upublicznienie grupy Tradis i sieci Stokrotka/Delima

20.09. Warszawa (PAP) - Ważnym elementem nowej strategii grupy Emperia Holding jest wprowadzenie do obrotu giełdowego: grupy dystrybucyjnej Tradis w połowie 2011 roku i sieci...

Share
d17z9g6

20.09. Warszawa (PAP) - Ważnym elementem nowej strategii grupy Emperia Holding jest wprowadzenie do obrotu giełdowego: grupy dystrybucyjnej Tradis w połowie 2011 roku i sieci supermarketów Stokrotka/Delima w połowie 2013 roku - podał zarząd Emperii w komunikacie.

Zarząd Emperii poinformował, że w pierwszej połowie 2010 r., równolegle z kończonym procesem restrukturyzacji, podjął intensywne działania nad uruchomieniem szeregu procesów składających się na nową strategię spółki i mających na celu długookresowe podniesienie wartości grupy kapitałowej.

Zarząd planował publiczne przedstawić wdrażaną strategię na początku 2011 r. wraz z ogłoszeniem wyników finansowych za 2010 rok, ale propozycja połączenia przedstawiona przez Eurocash spowodowała, że zdecydował przyspieszyć ujawnienie podstawowych założeń nowej strategii.

"Wyniki analizy trendów rynkowych w branży FMCG, przegląd struktury operacyjnej grupy kapitałowej Emperia oraz ocena naszych zasobów wewnętrznych i kompetencji były podstawą do podjęcia decyzji o wyodrębnieniu trzech podstawowych, jednorodnych operacyjnie dywizji biznesowych Grupy Emperia, którymi będą: grupa specjalizująca się w działalności dystrybucyjnej (grupa dystrybucyjna Tradis), podmiot koncentrujący się wyłącznie na działalności supermarketowej (sieć Stokrotka/Delima), spółka zajmująca się zarządzaniem portfelem nieruchomości oraz inwestycjami developerskimi" - napisano w raporcie.

d17z9g6

"Samodzielność kapitałowa, biznesowa i operacyjna wyodrębnianych podmiotów umożliwi: przyspieszenie ich rozwoju, także poprzez możliwość pozyskiwania kapitału na warunkach wyceny właściwych dla prowadzonego rodzaju działalności oraz poprzez akwizycje i fuzje, dla których obecnie barierą jest niejednorodność prowadzonej w grupie kapitałowej Emperia działalności; dokonanie właściwej wyceny rynkowej samodzielnie działających linii biznesowych" - dodano.

"Ważnym elementem nowej strategii grupy Emperia Holding jest stopniowe wprowadzenie do obrotu giełdowego: grupy dystrybucyjnej Tradis już w połowie 2011 roku; sieci supermarketów Stokrotka/Delima w połowie 2013 roku" - napisano.

"Przeprowadzone przez zarząd analizy możliwych do osiągnięcia, przyszłych wyników finansowych trzech, samodzielnie działających dywizji biznesowych jednoznacznie wskazują, że optymalizacja struktury funkcjonowania Grupy Kapitałowej Emperia pozwoli na ujawnienie rzeczywistej, bardzo wyraźnie wyższej - niż obecna wycena rynkowa - wartości akcji naszej spółki" - dodano.(PAP)

gsu/ gor/

d17z9g6

Podziel się opinią

Share
d17z9g6
d17z9g6