Trwa ładowanie...

Stwierdzono nieprawidłowości po śmierci podwładnej posła

37-letnia kobieta została przygnieciona 250-kilogramowym balotem słomy, który z piętra budynku inwentarskiego zrzucił nietrzeźwy pracownik gospodarstwa.

Share
Stwierdzono nieprawidłowości po śmierci podwładnej posła
d45w115

Wypadek zdarzył się 28 lutego. 37-letnia kobieta została przygnieciona 250-kilogramowym balotem słomy, który z piętra budynku inwentarskiego zrzucił nietrzeźwy pracownik gospodarstwa.

"Kontrola wykazała szereg organizacyjnych, technicznych i czysto ludzkich przyczyn wypadku. Wybrano niebezpieczną formę transportu słomy i nie było instrukcji na tę okoliczność, nie wyznaczono i nie zabezpieczono strefy zrzutu słomy, a także tolerowano odstępstwa od przepisów i zasad BHP" - powiedziała we wtorek rzeczniczka Okręgowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy Katarzyna Pietraszak.

d45w115

Inspektorzy PIP stwierdzili także, że w gospodarstwie nie prowadzono ewidencji czasu pracy, pracownicy nie przeszli badań lekarskich i nie było oceny ryzyka zawodowego zatrudnionych.

Rzeczniczka podkreśliła, że po kontroli inspekcji pracy właściciel gospodarstwa zmienił miejsce magazynowania słomy, przenosząc je z piętra na parter.

Raport został przekazany Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Północ, która prowadzi śledztwo w sprawie wypadku.

d45w115

Podziel się opinią

Share
d45w115
d45w115