Trwa ładowanie...
d2atut0
Gospodarka

Sukces akcji Netto. Schowali papierosy, spadła sprzedaż wśród młodzieży

W niektórych duńskich sklepach Netto sprzedaż wyrobów tytoniowych spadła aż o 39 proc. Stało się tak po podjęciu przez właściciela sieci, Salling Group, decyzji o zaprzestaniu eksponowania papierosów w strefie kasy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Netto są gotowi zamknąć sklepu w niedziele, bo dzięki temu pracownicy będą szczęśliwsi.
W Netto są gotowi zamknąć sklepu w niedziele, bo dzięki temu pracownicy będą szczęśliwsi. (East News, Fot: Adrian Slazok REPORTER)
d2atut0

tu wstaw treść

Jak pisze Dlahandlu.pl,grupa ogłosiła wprowadzenie tej inicjatywy do 500 swoich sklepów w lipcu br. Sklep przeprowadził już badania w kilku lokalizacjach, w których młodzi ludzie stanowią znaczną część klienteli. Wyniki pokazały, że sprzedaż papierosów w wybranych sklepach jest niższa od 12 proc. do 39 proc.

W sklepie Hellerup w północnej Kopenhadze, który sąsiaduje z dwoma ośrodkami akademickimi, sprzedaż wyrobów tytoniowych spadła o 20 proc.

d2atut0

CZYTAJ: Wyniki Dino. Duże zyski w drugim kwartale. Większe, niż oczekiwali ekonomiści

W Storcenter Nord w Aarhus, w pobliżu którego znajduje się uniwersytet, odnotowano spadek o 27 proc.

- Oprócz faktu, że sprzedaż papierosów ogólnie spadła, liczby pokazują, że trend ten jest jeszcze wyraźniejszy w sklepach Netto, które odwiedza wielu młodych ludzi. To pokazuje, że inicjatywa ma wymierny i pozytywny wpływ - powiedział Brian Seemann Broe, dyrektor Netto w Danii.

W ślad za Netto pójdą inne sieci Salling Group: føtex, Bilka i Salling.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2atut0

Podziel się opinią

Share
d2atut0
d2atut0