Trwa ładowanie...
dfqc6hr
20-10-2016 11:50

Suwałki/ Osiem inwestycji w budżecie obywatelskim 2017

Osiem inwestycji uda się zrealizować w ramach 2 mln zł z budżetu obywatelskiego Suwałk (Podlaskie) na 2017 rok - taki jest wynik głosowania 8,8 tys. mieszkańców. Najwięcej, bo blisko 700 tys. zł, będzie kosztować budowa parkingu przy jednym z zespołów szkół.

dfqc6hr
dfqc6hr

W czwartek prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zaprezentował wyniki głosowania, które trwało od 26 września do 9 października.

Wybierano spośród 21 propozycji, 12 tzw. dużych i 9 małych. Na duże projekty (o wartości od 100 tys. zł do 700 tys. zł każdy) zarezerwowano 1,4 mln zł; 600 tys. zł było w puli na projekty małe (do 100 tys. zł każdy).

Maksymalnie można było oddać dwa głosy, po jednym na projekt duży i mały. Jak mówił na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Suwałk, głosujących było tylu, co w poprzednich latach. "To świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu tą formą wyboru inwestycji wśród naszych mieszkańców" - powiedział Czesław Renkiewicz.

Ostatecznie w zaplanowanej kwocie 2 mln zł budżetu obywatelskiego na 2017 rok "zmieściło" się sześć projektów małych i dwa duże.

dfqc6hr

Wśród małych projektów, które będą w przyszłym roku realizowane, jest m.in. renowacja zabytkowej bramy do dawnych koszar, budowa jednej ze ścieżek rowerowych i chodnika. Mieszkańcy zagłosowali także na budowę Psiego Parku Suwałki - edukacyjnego placu zabaw dla psów.

Dwa duże projekty, to modernizacja części ul. Klonowej oraz budowa miejsc parkingowych z drogą dojazdową przy ul. Sejneńskiej, przy Zespole Szkół Technicznych.

Suwalski Budżet Obywatelski realizowany jest od 2014 roku; to jego czwarta edycja. W tegorocznym budżecie również znalazło się osiem inwestycji, m.in. budowa boiska do piłki plażowej nad zalewem Arkadia.

dfqc6hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfqc6hr