Sygnatariusze umowy o poszukiwaniu gazu z łupków chcą zachować równowagę w strukturze finansowania

04.07. Warszawa (PAP) - W strukturze finansowania projektu poszukiwania gazu z łupków spodziewana jest równowaga pomiędzy wszystkimi partnerami - poinformowała Dorota Włoch,...

04.07. Warszawa (PAP) - W strukturze finansowania projektu poszukiwania gazu z łupków spodziewana jest równowaga pomiędzy wszystkimi partnerami - poinformowała Dorota Włoch, wiceprezes KGHM.

"Chcemy zachować w tym względzie równowagę między wszystkimi partnerami" - powiedziała dziennikarzom Włoch pytana o strukturę finansowania projektu poszukiwania gazu z łupków.

PGNiG, KGHM, PGE, Tauron i Enea podpisały umowę ramową w sprawie poszukiwania i wydobycia gazu z łupków. Szacowane nakłady na poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie w ramach pierwszych trzech lokalizacji (padów Kochanowo, Częstkowo i Tępcz) są przewidziane na kwotę 1,72 mld zł.

Wiceprezes Włoch poinformowała, że wydatki w ramach umowy w tym roku będą nieznaczne z punktu widzenia spółek.

"Istotne nakłady zostaną poniesione w 2013 roku. Obecnie dopracowywany jest harmonogram" - powiedziała.

Umowa przewiduje współpracę w oparciu o docelową strukturę spółki komandytowej, która po sukcesie poszukiwań będzie wydobywać węglowodory. Włoch poinformowała, że spółka celowa powinna powstać pod koniec 2012 r.

Szczegółowe warunki współpracy, w tym: szczegółowy budżet i harmonogram projektu, udziały stron w finansowaniu wydatków wynikających z uzgodnionego budżetu, udziały w zyskach z projektu oraz zasady odpowiedzialności, w tym kary umowne, na wypadek niewykonania, w szczególności przez PGNiG, niektórych zobowiązań wynikających z umowy, mają być ustalone w ciągu czterech miesięcy od dnia zawarcia umowy.(PAP)

pr/ morb/ gsu/ ana/

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)