Trwa ładowanie...

Szef związku policjantów: odwołać Schetynę

Policyjni związkowcy domagają się dymisji ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny. Mówi o tym dziennikowi "Polska" szef NSZZ Policjantów Antoni Duda. Jego zdaniem wypowiedź Schetyny o podwyższeniu wieku emerytalnego służb mundurowych była nieprzemyślana.

Share
Szef związku policjantów: odwołać Schetynę
Źródło: AFP
d6nk82c

Duda dodaje, że środowisko policyjne przez związki zawodowe wystosuje oficjalne pismo w tej sprawie w najbliższych dniach.

Szef NSZZ Policjantów straszy masowymi odejściami funkcjonariuszy z policji oraz niechęcią do wstępowania w szeregi służb. Już teraz policja ma grubo ponad 5 tysięcy wakatów.

- Trzeba dać policjantom odejść wcześniej, ale z mniejszą emeryturą, albo później z większą. I tak funkcjonariusze odchodzą ze służby po 25-27 latach - mówi "Polsce" szef NSZZ Policjantów. Według Antoniego Dudy od czasu, gdy mówi się o zmianie ustawy o emeryturach służb mundurowych, ze strachu przed utratą przywileju z policji odeszło już 22 tysiące pracowników.

Część funkcjonariuszy, którzy mają już ponad 15 lat służby, ostrzega, że pójdzie na emeryturę przed wprowadzeniem zmian. Dziś na emeryturę może odejść ponad 33 tysiące policjantów, czyli jedna trzecia wszystkich.

d6nk82c

Podziel się opinią

Share
d6nk82c
d6nk82c