Trwa ładowanie...
d12ntak
26-01-2017 16:20

Szydło zadowolona z zaawansowania kontraktów kolejowych (krótka3)

Jestem usatysfakcjonowana wielkością kontraktacji projektów kolejowych - powiedziała premier Beata Szydło podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem ministrów infrastruktury i energii.

d12ntak
d12ntak

Jak podkreśliła premier Beata Szydło na konferencji prasowej po spotkaniu z ministrami - szefem MIB Andrzejem Adamczykiem i ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, kolejnym ważnym - obok programu Mieszkanie plus - priorytetem dla ministra Adamczyka są inwestycje kolejowe.

"W ubiegłym roku wielokrotnie spotykaliśmy się z takimi głosami, że zbyt mało dzieje się z kolejami, że zbyt mało zrealizowanych jest inwestycji" - powiedziała premier.

Podkreśliła, że po czwartkowej rozmowie z szefem MIB może powiedzieć: "jestem usatysfakcjonowana wielkością zaawansowanych w tej chwili kontraktacji projektów kolejowych". Dodała, że konieczny jest bardzo silny monitoring i nadzór ministerstwa nad tym, żeby te projekty zostały zrealizowane.

"Mamy doświadczenie z poprzednich lat, z poprzednich rządów, kiedy praktycznie rzecz biorąc pieniądze w polskie inwestycje na kolejach nie zostały realizowane" - powiedziała szefowa rządu. Jej zdaniem wynikało to z różnych powodów. "My stawiamy sobie takie cele, że te wszystkie środki, które zostały przeznaczone w tej perspektywie finansowej na inwestycje kolejowe, będą zrealizowane" - zadeklarowała.

d12ntak

Szydło wskazała, że kolejnym priorytetem ministra Adamczyka jest realizacja tych inwestycji drogowych, które już zostały rozpoczęte. Przypomniała, że chodzi o dwa duże projekty: Via Carpathia oraz Via Baltica.

Ważne - jak podkreśliła - będą też inne projekty, które Polska realizuje w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Dodała, że chodzi o realizację programu autostradowego, dróg lokalnych i dróg, które ważne są dla poszczególnych regionów naszego kraju.

"Ten program inwestycji drogowych zostanie niebawem również znowelizowany przez rząd. Rząd przyjmie stosowaną uchwałę" - podsumowała premier.

d12ntak
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12ntak