Trwa ładowanie...
div54lg
div54lg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szydło zadowolona z zaawansowania kontraktów kolejowych (krótka3)

Jestem usatysfakcjonowana wielkością kontraktacji projektów kolejowych - powiedziała premier Beata Szydło podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem ministrów infrastruktury i energii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
div54lg

Jak podkreśliła premier Beata Szydło na konferencji prasowej po spotkaniu z ministrami - szefem MIB Andrzejem Adamczykiem i ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, kolejnym ważnym - obok programu Mieszkanie plus - priorytetem dla ministra Adamczyka są inwestycje kolejowe.

"W ubiegłym roku wielokrotnie spotykaliśmy się z takimi głosami, że zbyt mało dzieje się z kolejami, że zbyt mało zrealizowanych jest inwestycji" - powiedziała premier.

Podkreśliła, że po czwartkowej rozmowie z szefem MIB może powiedzieć: "jestem usatysfakcjonowana wielkością zaawansowanych w tej chwili kontraktacji projektów kolejowych". Dodała, że konieczny jest bardzo silny monitoring i nadzór ministerstwa nad tym, żeby te projekty zostały zrealizowane.

div54lg

"Mamy doświadczenie z poprzednich lat, z poprzednich rządów, kiedy praktycznie rzecz biorąc pieniądze w polskie inwestycje na kolejach nie zostały realizowane" - powiedziała szefowa rządu. Jej zdaniem wynikało to z różnych powodów. "My stawiamy sobie takie cele, że te wszystkie środki, które zostały przeznaczone w tej perspektywie finansowej na inwestycje kolejowe, będą zrealizowane" - zadeklarowała.

Szydło wskazała, że kolejnym priorytetem ministra Adamczyka jest realizacja tych inwestycji drogowych, które już zostały rozpoczęte. Przypomniała, że chodzi o dwa duże projekty: Via Carpathia oraz Via Baltica.

Ważne - jak podkreśliła - będą też inne projekty, które Polska realizuje w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Dodała, że chodzi o realizację programu autostradowego, dróg lokalnych i dróg, które ważne są dla poszczególnych regionów naszego kraju.

"Ten program inwestycji drogowych zostanie niebawem również znowelizowany przez rząd. Rząd przyjmie stosowaną uchwałę" - podsumowała premier.

div54lg

Podziel się opinią

Share

div54lg

div54lg