Trwa ładowanie...
d4m0n94

Tauron liczy na decyzję akcjonariuszy o podwyższeniu kapitału

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Zarząd Taurona Polska Energia liczy na podjęcie przez walne zgromadzenie decyzji o podwyższeniu kapitału zakładowego, poinformował prezes Jerzy Kurella.

Share
d4m0n94

"Zarząd jest bardzo zainteresowany pozyskaniem środków z emisji" - powiedział Kurella podczas konferencji prasowej.

Dodał, że ogłoszenie przerwy w obradach nadzwyczajnego walnego zgromadzenia wynikało z konieczności przedyskutowania kwestii podwyższenia kapitału z mniejszościowymi akcjonariuszami.

"Mam nadzieję, że w tej czy innej formule walne podejmie decyzję, która pozwoli podwyższyć kapitał zakładowy" - powiedział prezes.

d4m0n94

W poniedziałek nadzwyczajne walne zgromadzenie Tauron Polska Energia, na którym akcjonariusze mieli zdecydować m.in. o emisji akcji o wartości 400 mln zł, zostało przerwane i będzie wznowione 23 listopada.

Nadzwyczajne walne Tauronu ma zdecydować o podwyższeniu kapitału zakładowego o 400 mln zł poprzez emisję 80 mln sztuk akcji serii C po cenie emisyjnej 5 zł za akcję. Będą to akcje nieme imienne uprzywilejowane, emisja będzie przeprowadzona z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru.

Rząd zgodził się już także na wniesienie do Tauron Polska Energia do 1,01% akcji PKO BP w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

(ISBnews)

d4m0n94

Podziel się opinią

Share
d4m0n94
d4m0n94