Trwa ładowanie...
dcof464
dcof464

Tauron liczy na dokończenie inwestycji w Stalowej Woli najpóźniej w 2018 r.

Warszawa, 10.03.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia liczy, że elektrociepłownia w Stalowej Woli zostanie ukończona najpóźniej do 2018 r., pomimo trudności z realizacją inwestycji, poinformował prezes Remigiusz Nowakowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dcof464

"Będziemy dokładali wszelkich starań aby ta inwestycja była dokończona jak najszybciej. Trudno jest teraz określić termin, ale to najpóźniej rok 2018 - mam nadzieję, że nie później" - powiedział Nowakowski podczas konferencji prasowej.

Na obecnym etapie kluczowym zadaniem jest znalezienie wykonawcy, który dokończy budowę elektrociepłowni. Dodatkowe opóźnienie w tej kwestii może wynikać z konieczności zastosowania procedury zamówień publicznych.

"Będziemy się starali znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli nam na niestosowanie procedury zamówień publicznych" - powiedział prezes dziennikarzom.

dcof464

W ub. tygodniu prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Piotr Woźniak informował, że PGNiG zakłada, iż w ciągu miesiąca lub dwóch powinien być potwierdzony plan budowy elektrociepłowni w Stalowej Woli zgodny z dotychczasowymi założeniami.

Na początku lutego PGNiG podało, że Elektrociepłownia Stalowa Wola - spółka celowa Tauron Wytwarzanie oraz PGNiG Termika - odstąpiła od kontraktu z generalnym wykonawcą budowy bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW - firmą Abener Energia.

Inwestycja w Stalowej Woli obejmuje budowę bloku gazowo-parowego o mocy elektrycznej 450 MWe i cieplnej 240 MWth. Blok gazowo-parowy pracujący w wysokosprawnej kogeneracji jest budowany na terenie istniejącej już elektrowni w Stalowej Woli, a oddanie go do eksploatacji planowane było na drugą połowę 2015 r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

dcof464

Podziel się opinią

Share
dcof464
dcof464