Trwa ładowanie...
mieszkania

Te mieszkania wyglądają jak klatki dla gołębi. Ich cena wprawia w osłupienie

Te mieszkania mają zaledwie 12 mkw. Na sprzedaż przeznaczono dziewięć takich lokali. Za każdy trzeba było zapłacić ponad pół miliona złotych.

Share
Te mieszkania wyglądają jak klatki dla gołębi. Ich cena wprawia w osłupienie
Fot: Shenzhen Evening News
d4gh17e

Te mieszkania mają zaledwie 12 m2. Na sprzedaż przeznaczono dziewięć takich lokali. Za każdy, trzeba było zapłacić aż 880 tys. juanów (ponad pół miliona złotych). Oryginalne mieszkania znajdują się w chińskim mieście Shenzhen, odpowiedniku "Doliny Krzemowej".

Kupcom nie przeszkadzał fakt, że lokale te przypominają bardziej klatki dla gołębi niż zwykłe mieszkania. Deweloper, który zarządzał sprzedażą, potrzebował jedynie dziewięciu godzin na ich sprzedaż - poinformowała gazeta "Guangzhou Daily". Najmniejsze z dziewięciu mieszkań ma dokładnie 11,73 m2, a największe niewiele więcej, bo 13,48 m2.

Lokale usytuowane są w jednej z dzielnic Shenzhen - Nanshan, w budynku, który kiedyś stanowił hotel. Jak dokładnie wygląda mieszkanie? Salon ma ok. 6 m2 - posiada łóżko, które chowa się w szafie, biurko i krzesło. Drugie pomieszczenie to trzy w jednym, bowiem zawiera kuchnię, toaletę i łazienkę.

d4gh17e

Shenzhen Evening News

Nie tylko wielkość mieszkań szokuje. W osłupienie wprawia także wysoka cena - ponad pół miliona zł. Zaskoczona jest także miejska komisja gospodarowania gruntami, która już zajęła się podejrzanymi transakcjami - mieszkania w Chinach nie mogą być mniejsze niż 22 m2.

Za kawalerkę w Warszawie trzeba zapłacić od 1500 zł do nawet 2 tys. zł za miesiąc. Mieszkanie o większej powierzchni - z dwoma pokojami, to koszt ok. 2 800 zł. Cena pokoju to wydatek nawet 1 tys. zł.

d4gh17e

Podziel się opinią

Share
d4gh17e
d4gh17e