Telepraca w modzie?
Wielu pracodawców zamiast zatrudniać w firmie, woli płacić podwładnym za pracę w domu.
Telepracownicy to dobre rozwiązanie dla szefów chcących obniżyć koszty zatrudnienia.
Wielu pracodawców zamiast zatrudniać w firmie, woli płacić podwładnym za pracę w domu - pisze "Gazeta Wyborcza". Telepracownicy to dobre rozwiązanie dla szefów chcących obniżyć koszty zatrudnienia.
Biuro 25-letniej Anny Perdak mieści się w niewielkiej walizce. Jest w niej laptop z podłączeniem do internetu i telefon komórkowy. Ania pracuje niemal w każdym miejscu: w domu, kawiarence czy też na ławce w parku. Jak sama mówi dla "Gazety Wyborczej" - mam nienormowany czas pracy. I chociaż mam szefa, przed którym odpowiadam, to tak na prawdę sama jestem swoim szefem i sama decyduję, kiedy i jak mam pracować. Czasami muszę wyrwać sobie godzinkę czy dwie w ciągu dnia. Mogę załatwić własne sprawy w urzędzie, zrobić zakupy, pranie, posprzątać czy ugotować obiad. Przez to wydłuża mi się czas pracy, ale zaległości nadrabiam wieczorami lub w soboty.
Na czym polega jej praca?
Przygotowuje raporty, opracowuje strategię działania na najbliższe tygodnie, organizuje spotkania z klientami, zaprasza dziennikarzy na konferencje i koordynuje pracę osób współpracujących z agencją, które tak jak ona pracują w domu - wymienia "Gazeta Wyborcza".
Podobnie pracuje Maciej Molenda. W swoim domu pisze artykuły dla portalu Wirtualna Polska. Sam ustala sobie godziny pracy i bardzo chwali sobie taką formę zatrudnienia.