Trwa ładowanie...
ds7887c

Termin ważności oferty Rafako i Mostostalu W-wa na kontrakt w Jaworznie przedłużony do 31 XII

30.10. Warszawa (PAP) - Do końca bieżącego roku został przedłużony termin ważności oferty konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno -...

ds7887c
ds7887c

30.10. Warszawa (PAP) - Do końca bieżącego roku został przedłużony termin ważności oferty konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno - poinformował Tauron w komunikacie.

"Konsorcjum przedłożyło także aneks do gwarancji bankowej wadialnej przedłużający okres ważności wadium do 31 grudnia 2013 r. włącznie" - napisano w komunikacie.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Pierwotnie ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale tego nie zrobiły. Następnie termin był wydłużany.

We wtorek Rafako poinformowało w komunikacie, że zrezygnowało ze współpracy z CPECC i NCPE przy realizacji kontraktu w Jaworznie. Spółka dopuszcza jednocześnie możliwość włączenia do projektu nowych partnerów o międzynarodowym doświadczeniu.

Rezygnacja ze współpracy z NCPE oraz CPECC w ramach projektu Jaworzno została spowodowana rozbieżnymi stanowiskami stron na realizację kontraktu oraz niemożnością uzgodnienia ostatecznej treści umowy podwykonawczej pomiędzy spółką a CPECC. (PAP)

morb/ asa/

ds7887c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds7887c