Trwa ładowanie...
d8xkahd
Waluty

To ta para ma największy wpływ na kurs złotego

Kurs złotego kształtuje się obecnie głównie pod wpływem ruchów na parze euro-dolar. Wszelkie pojawiające się dane makroekonomiczne mogące mieć wpływ na wycenę tej właśnie pary walut należy brać pod uwagę pod kątem ich późniejszego przełożenia się na kurs złotego - uważają specjaliści.
Share
To ta para ma największy wpływ na kurs złotego
Źródło: Jupiterimages
d8xkahd

- Dziś złoty poruszał się w przedziale 4,0450-4,0050 w stosunku do euro. Generalnie cały czas kurs jest pod presją ruchów na euro-dolarze. Wszelkie zmiany na tej parze od razu przekładają się na złotego - powiedział Sylwester Brzeczkowski, diler walutowy RBS Bank Polska. - Jeśli chodzi o kolejne dni wszelkie czynniki, które będą miały wpływ na euro-dolara będą później pośrednio odbijać się na wartości złotego - dodał.

- Niewiele się działo na polskich obligacjach, rynek jest w "stanie nieważkości", dużej zmienności nie ma. Jest raczej spokój - nie jest pozytywnie, ale i bez większych spadków. Więcej się dzieje na swapach niż na obligacjach - powiedział Robert Hryciuk z BNP Paribas. Jego zdaniem środowa aukcja obligacji BGK nie będzie miała istotnego wpływu na rentowności papierów skarbowych.

BGK zaoferuje na przetargu 19 maja obligacje IDS1018 o wartości 1,5-3,0 mld zł z zapowiadanej wcześniej puli 1,5-3,0 mld zł - podał resort finansów w poniedziałkowym komunikacie.
- Jest problem ze znalezieniem lokalnych figur, które sterowałyby rynkiem. Wszystko obraca się wokół problemów europejskich i sentymentu na rynkach światowych. Każdy patrzy na euro-dolara, na długi Hiszpanii, Grecji, Portugalii - powiedział Hryciuk.

d8xkahd

Podziel się opinią

Share
d8xkahd
d8xkahd