Trwa ładowanie...

Tusk ze związkowcami w Katowicach

Donald Tusk deklaruje chęć współpracy z górniczymi związkowcami. Premier wieczorem w Katowicach rozmawiał z przedstawicielami central związkowych o sytuacji w sektorze górnictwa.

Share
Tusk ze związkowcami w KatowicachŹródło: PAP/ Andrzej Grygiel
d4hmnmc

Będziemy szukali takich projektów, które pozytywnie zmienią górnictwo węgla w Polsce tak, aby mogło ono sprostać wymogom konkurencji - zapowiedział Donald Tusk.

Szef rządu przekonywał, że stanowisko jego gabinetu jest w wielu miejscach podobne do racji związkowców. Nie mamy żadnych wątpliwości, że import węgla nie może stać się zagrożeniem dla tego surowca wydobywanego w Polsce, trzeba użyć zgodnych z prawem narzędzi, by polski węgiel nie przegrywał z zagranicznym, a to wymaga współpracy kilku branż - powiedział Donald Tusk.

Przed spotkaniem premier mówił dziennikarzom, że sytuacja - szczególnie w Kompanii Węglowej - jest bardzo trudna. Dlatego, jak przekonywał, potrzebne będą wspólne działania. Związkowcy z branży górniczej liczą na konkretne rezultaty spotkań. We wtorek w Katowicach odbędzie się szczyt węglowy. Wezmą w nim udział politycy, związkowcy i specjaliści z branży energetycznej.

Premier będzie również gościł na rozpoczynającym się w środę w Katowicach Europejskim Kongresie Gospodarczym. Tam też mowa będzie o energii.

d4hmnmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmnmc
d4hmnmc