Trwa ładowanie...

Tymi czynnikami kierujemy się przy wyborze pracodawcy

Obecnie firmy kojarzące się z tak zwanym "wyścigiem szczurów" nie są już tak chętnie wybierane jak jeszcze niedawno.

Share
Tymi czynnikami kierujemy się przy wyborze pracodawcy
Fot: reynermedia/flickr (CC BY 2.0)
d4iv6a2

Pewna i stabilna sytuacja zawodowa to najważniejsze kryterium, jakim kierują się przy wyborze pracy zarówno młodzi dopiero wkraczający na rynek, jak i profesjonaliści - wynika z badania firmy doradczej Universum Talent Survey.

- Taką odpowiedź wybrało 56 procent studentów i 60 procent profesjonalistów z dużym doświadczeniem zawodowym - mówi Tomasz Krzywicki z firmy Universum.

Podkreśla on, że profesjonaliści przywiązują większą wagę do kwestii finansowych, studenci zaś skupiają się na przyszłości. Zależy im na dobrych perspektywach dla przyszłej kariery i na wysokich zarobkach, ale nie tu i teraz, a dopiero w przyszłości.

d4iv6a2

Ponad 50 procent respondentów wskazało, że zależy im na osiągnięciu pozycji eksperta w swojej branży oraz na równowadze między życiem zawodowym a osobistym. Dotyczy to zarówno osób z doświadczeniem, jak i bez doświadczenia. Obecnie firmy kojarzące się z tzw. wyścigiem szczurów nie są już tak chętnie wybierane jak jeszcze niedawno.

Tomasz Krzywicki zwraca uwagę, że najmniej istotnym dla studentów celem zawodowym jest zostanie menedżerem i zarządzanie ludźmi. Profesjonalistom zaś najmniej zależy na zrobieniu międzynarodowej kariery.

d4iv6a2

Podziel się opinią

Share
d4iv6a2
d4iv6a2