Trwa ładowanie...
d4eocsn
20-10-2016 14:18

UKE: Na koniec czerwca aktywnych było 2,23 mln kart SIM w modelu m2m

Warszawa, 20.10.2016 (ISBnews) - Liczba aktywnych kart SIM w modelu "machine to machine" (m2m) wyniosła 2,23 mln sztuk na koniec czerwca 2016 r. Oznacza to wzrost w stosunku do stanu na koniec 2013 r. o 45%, podał Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

d4eocsn
d4eocsn

"Najistotniejszymi kategoriami usług dla poszczególnych operatorów z punktu widzenia liczby kart SIM typu M2M były transport, ochrona i monitoring zapasów, tzw. inteligentny dom oraz monitorowanie zużycia mediów" - czytamy w komunikacie.

Generowany w ramach M2M ruch był niewielki - 0,02% w przypadku transmisji danych i 0,26% w przypadku wiadomości SMS - co jest zgodne z charakterystyką tego typu rozwiązań. Globalny trend wskazuje, że usługi M2M będą się dynamicznie rozwijać. Relatywnie mała wielkość ruchu sprawia, że rozwój ten w Polsce będzie możliwy w oparciu o obecnie zaprojektowane sieci, podano również.

Karty (M2M) stanowiły na koniec 2015 r. ok. 4% wszystkich kart SIM.

W opracowaniu skupiono się tylko na usługach realizowanych za pośrednictwem sieci komórkowych. Analiza przedstawia nasycenie oraz sposób wykorzystania usług M2M w Polsce na podstawie danych przekazanych przez czterech operatorów infrastrukturalnych Orange Polska, Polkomtel, T-Mobile Polska, P4.

(ISBnews)

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn