Trwa ładowanie...
d1yxf11

UKE nakazał usunięcie naruszeń przez PGP, InPost i Ruch

Warszawa, 20.03.2015 (ISBnews) - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nakazał usunięcie w ciągu 30 dni naruszeń stwierdzonych podczas przeprowadzonych wcześniej kontroli działań Polskiej Grupy Pocztowej (PGP), InPostu i Ruchu, podał Urząd.

Share
d1yxf11

"Prezes UKE, po przeprowadzeniu postępowań administracyjnych wszczętych po przeprowadzonych kontrolach, wobec trzech operatorów pocztowych: Polskiej Grupy Pocztowej S.A., InPost S.A. oraz Ruch S.A. wydał decyzje administracyjne określające zakres stwierdzonych naruszeń oraz nakazujące ich usunięcie w terminie 30 dni" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśniono, w toku każdego postępowania dokonywano oceny, czy operatorzy pocztowi wywiązują się z obowiązków nałożonych przez prawo pocztowe. Weryfikowano prawidłowość wywiązywania się wymienionych operatorów pocztowych z obowiązków, takich jak terminowość doręczeń przesyłek, poprawne oznaczanie przesyłek, prawidłowe doręczanie oraz awizowanie przesyłek, ochrona danych wrażliwych.

"Wydanie przedmiotowych decyzji ma przede wszystkim na celu doprowadzenie do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa, w tym zapewnieniu prawidłowej realizacji usług pocztowych podmiotom korzystającym z tych usług" - podano także.

Decyzję o rozpoczęciu kontroli w PGP Urząd podjął w styczniu 2014 r. W jej trakcie zdecydowano także o kontroli InPost i Ruchu, współpracujących z PGP w wykonywaniu usług doręczania przesyłek pocztowych, nadawanych przez jednostki sądownictwa powszechnego i prokuratury.

(ISBnews)

d1yxf11

Podziel się opinią

Share
d1yxf11
d1yxf11