Trwa ładowanie...

Unia wprowadzi zmiany na opakowaniach

Wszystko wskazuje na to, że niebawem rozszerzeniu ulegnie liczba informacji zamieszczanych na etykietach produktów spożywczych - informuje "Puls Biznesu".Europosłowie pozytywnie zaopiniowali projekt unijnego rozporządzenia w sprawie dostarczania konsumentom informacji na temat żywności.

Unia wprowadzi zmiany na opakowaniachŹródło: Jupiterimages
d1s6k11
d1s6k11

Wszystko wskazuje na to, że niebawem rozszerzeniu ulegnie liczba informacji zamieszczanych na etykietach produktów spożywczych - informuje "Puls Biznesu".

Europosłowie pozytywnie zaopiniowali projekt unijnego rozporządzenia w sprawie dostarczania konsumentom informacji na temat żywności.

I tak na większości produktów spożywczych obowiązkowo trzeba będzie podawać informacje o wartości energetycznej oraz o zawartości składników odżywczych: tłuszczu, kwasów tłuszczowych nasyconych, węglowodanów, cukrów, soli, białka, błonnika oraz kwasów tłuszczowych typu trans. Umieszczanie tabel z wartościami odżywczymi było do tej pory dobrowolne.

Ponadto europosłowie opowiedzieli się m.in. za obowiązkowym podawaniem informacji o kraju pochodzenia mięsa czerwonego, drobiu, produktów mleczarskich, świeżych owoców i warzyw oraz innych produktów jednoskładnikowych.

Opracowane mają być też wiążące zasady przedstawiania informacji na opakowaniach, m.in. wielkość czcionki, jej rodzaj czy kontrast zadruku.

d1s6k11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s6k11