Trwa ładowanie...
d3ptvim
27-06-2016 12:15

UOKiK: Banki BPH i Pekao zobowiązały się do uwzględniania ujemnego LIBOR

Warszawa, 27.06.2016 (ISBnews) - Bank BPH i Bank Pekao dobrowolnie zobowiązały się do uwzględniania ujemnego LIBOR przy wyliczaniu oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich i zrekompensowania strat klientom, podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Share
d3ptvim

"Bank BPH oraz Pekao SA zobowiązały się do zmiany praktyk i zrekompensowania strat konsumentom. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą uwzględniać ujemne oprocentowanie, a także oddadzą klientom kwotę wynikającą z różnicy między wcześniejszym oprocentowaniem, a tym, które w pełnym zakresie uwzględnia ujemny LIBOR. Ponadto, poinformują klientów o podjętych działaniach" - czytamy w komunikacie

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Bankowi BPH w maju 2015 r., a przeciwko Pekao - w sierpniu ub.r. Urząd zakwestionował nieuwzględnianie przez banki ujemnego oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich.

Prezes UOKiK wszczął do tej pory 8 postępowań przeciwko bankom, które nie uwzględniały ujemnego oprocentowania w przypadku kredytów we frankach szwajcarskich i wydał do tej pory 7 decyzji - w sprawie ING Banku Śląskiego, mBanku, Getin Noble Banku, Credit Agricole Bank Polska, Banku BPH, BNP Paribas Bank Polska oraz Pekao. W toku pozostaje jedno postępowanie.

(ISBnews)

d3ptvim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptvim
d3ptvim