Trwa ładowanie...
d4xd8c5

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

d4xd8c5
d4xd8c5

07.05. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółkę Energa Elektrownie Wiatrowe i Kopalnię Węgla Brunatnego Adamów wspólnego przedsiębiorcy.

Energa Elektrownie Wiatrowe ze Słupska zajmuje się inwestowaniem w odnawialne źródła energii, a w szczególności budową farm wiatrowych. W wyniku koncentracji zostanie utworzona spółka, która zajmie się budową, a następnie eksploatacją farmy elektrowni wiatrowych, na terenach byłej odkrywki KBW Adamów w gminie Przykona (Wielkopolska). Energa Elektrownie Wiatrowe i KWB Adamów będą sprawować wspólną kontrolę nad nowym przedsiębiorcą.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d4xd8c5

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d4xd8c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xd8c5