Trwa ładowanie...
d3oo10g

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

d3oo10g
d3oo10g

12.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Vienna Insurance Group kontroli nad Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie "Polisa-Życie".

Vienna Insurance Group jest spółką holdingową prowadzącą działalność m.in. w zakresie pośrednictwa i doradztwa ubezpieczeniowego. Na polskim rynku spółka prowadzi działalność poprzez 6 spółek zależnych zajmujących się ubezpieczeniami majątkowymi (Compensa TU, Benefia TU, Interrisk TU, Polski Związek Motorowy TU) oraz ubezpieczeniami na życie (Compensa TU na Życie, Benefia TU na Życie). Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie "Polisa-Życie" działa w zakresie ubezpieczeń na życie. W wyniku koncentracji dojdzie do przejęcia przez spółkę Vienna Insurance Group kontroli nad Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie "Polisa-Życie".

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d3oo10g

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d3oo10g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oo10g