Trwa ładowanie...
d4l0rp0

UOKiK zgodził się na przejęcie PNI przez Budimex

20.10. Warszawa (PAP) - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraziła zgodę na przejęcie przez Budimex kontroli nad Przedsiębiorstwem Napraw Infrastruktury -...

Share
d4l0rp0

20.10. Warszawa (PAP) - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraziła zgodę na przejęcie przez Budimex kontroli nad Przedsiębiorstwem Napraw Infrastruktury - poinformował Urząd w komunikacie.

W komunikacie poinformowano, że po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

W wyniku koncentracji Budimex zakupi 100 proc. udziałów PNI od grupy kapitałowej PKP. Nominalna wartość nabywanych udziałów wynosi 178,9 mln zł. Budimex kupi PNI za gotówkę. Pieniądze na ten cel pochodzić będą ze środków własnych.

d4l0rp0

PNI zajmuje się modernizacją, projektowaniem oraz budową dróg szynowych i kołowych, obiektów inżynieryjnych, budynków i budowli oraz kompleksową naprawą i utrzymaniem infrastruktury kolejowej. Budimex nie planuje zmian w przedmiocie działalności nabywanej spółki.

Według wcześniejszych informacji prasowych PNI w roku obrotowym 2009/10 miało 9,1 mln zł zysku netto i 541 mln zł przychodów. (PAP)

jow/ ana/

d4l0rp0

Podziel się opinią

Share
d4l0rp0
d4l0rp0