Trwa ładowanie...
d2gjrit

UPC miał na koniec III kw. 2008 r. 358 tys. klientów internetu

7.11.Warszawa (PAP) - UPC Polska na koniec września 2008 roku miała ponad milion klientów analogowej telewizji kablowej, 358 tys. klientów szerokopasmowego dostępu do Internetu i...

d2gjrit
d2gjrit

7.11.Warszawa (PAP) - UPC Polska na koniec września 2008 roku miała ponad milion klientów analogowej telewizji kablowej, 358 tys. klientów szerokopasmowego dostępu do Internetu i 139 tys. abonentów usługi telefonicznej.

Według danych na koniec października, UPC Polska miała ponad 50 tys. klientów usługi telewizji cyfrowej.

"Zgodnie z danymi finansowymi za trzeci kwartał, na koniec września 2008 mieliśmy milion klientów usługi telewizyjnej, a w jej zasięgu znajdowało się 2 miliony gospodarstw domowych. Z Internetu UPC korzystało 358 tysięcy, a z telefonu 139 tysięcy abonentów" - poinformowała spółka w komunikacie przesłanym PAP.

"Ponadto w tym tygodniu w usłudze telewizji cyfrowej UPC pojawiły się nowości, które wzbogacają ofertę i zwiększają wygodę użytkowników. Były to: oferta Multiroom, czyli drugie gniazdko bez konieczności ponoszenia kosztu drugiego abonamentu; nagrywanie programów na dwóch kanałach jednocześnie podczas oglądania trzeciego; możliwość zakupu telewizora w atrakcyjnej cenie" - podano.

d2gjrit

W tym tygodniu do oferty dołączył także nowy kanał - Telewizja Silesia, w jakości HD.

Dla porównania na koniec czerwca 2008 roku UPC miała 11,3 tys. klientów usługi telewizji cyfrowej, ponad milion klientów analogowej telewizji kablowej, 343 tys. klientów szerokopasmowego dostępu do Internetu i 135,5 tys. abonentów usługi telefonicznej.

Telewizja Cyfrowa UPC jest dostępna w Warszawie, aglomeracji katowickiej, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, Trójmieście i Szczecinie. Na początku 2009 roku w jej zasięgu znajdą się także Lublin, Bydgoszcz i Kielce.

UPC Polska jest dostawcą potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych. W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się niemal 2 mln gospodarstw domowych w dziesięciu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach.

UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc., międzynarodowego operatora telewizji kablowej. (PAP)

bas/ asa/

d2gjrit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gjrit