Trwa ładowanie...
d15i4wd

Ursus otworzył montownię ciągników w Etiopii

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - Ursus otworzył montownię ciągników w Etiopii, poinformował prezes Karol Zarajczyk. Dostarczenie pierwszej partii 1,5 tys. sztuk ciągników dla etiopskiej spółki Metec zostanie zrealizowane do końca czerwca.

Share
d15i4wd

"Kontrakt z Metec to wzorcowy projekt współpracy na rynku afrykańskim. Uruchomienie montowni w Etiopii pozwoli naszym partnerom na wdrożenie technologii opracowanej w Polsce oraz wykorzystanie wiedzy polskich konstruktorów i inżynierów w Afryce. Dla nas to możliwość zaistnienia na perspektywicznym rynku w oparciu o lokalnego partnera" - powiedział Zarajczyk, cytowany w komunikacie.

Jak zaznaczono, montownia w Etiopii to przyczółek do ekspansji Ursusa na inne rynki afrykańskie.

Pod koniec kwietnia Zarajczyk mówił w wywiadzie dla agencji ISBnews, że Ursus prowadzi rozmowy na temat wejścia na rynki kolejnych, po Etiopii, krajów afrykańskich. Chce także rozpocząć sprzedaż w Kazachstanie i Kirgistanie.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

(ISBnews)

d15i4wd

Podziel się opinią

Share
d15i4wd
d15i4wd