Trwa ładowanie...
d3yac0k

Uwaga na SMS-y. Domagają się zapłaty za paczkę. To oszustwo

Paczka na podany adres jest droższa. Prosimy o dopłatę - można przeczytać w SMS, który dostała nasza czytelniczka. To już kolejny raz, kiedy oszuści próbują wyłudzić w ten sposób pieniądze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na SMS-y. Domagają się zapłaty za paczkę. To oszustwo
(PAP, Fot: Alexander Ryumin/TASS)
d3yac0k

- Nie wiem, skąd ta wiadomość. Nie spodziewam się żadnej przesyłki - zwraca uwagę czytelniczka. W wiadomości można przeczytać, że przesyłka podrożała i w związku z tym należy dopłacić 1,79 zł. "Brak wpłaty oznacza anulowanie zamówienia" - czytamy.

WP.PL

W wiadomości jest też link, który prowadzi do strony, gdzie mielibyśmy dokonać wpłaty.

WP.PL

Ale uwaga. To oszustwo, które powraca z zadziwiającą regularnością. Oszuści podszywają się od firmy kurierskie, pocztę, InPost.

d3yac0k

Domagają się dopłaty ale to dopiero początek kłopotów. Ponieważ w przypadku fałszywego sms-a dołączone do wiadomości łącze kieruje do fałszywego serwisu płatności internetowych. W rzeczywistości służy ono wyłudzenia środków z konta bankowego klienta. Dlatego takie "wezwanie" należy zignorować.

Obejrzyj: Innowacyjne rozwiązania w sektorze produkcji lotniczej w Województwie Podkarpackim

Jak informował kilka miesięcy temu DHL, jedyną okolicznością kiedy DHL Express wymaga od odbiorców przesyłek dokonania płatności jest konieczność uregulowania należności celno-podatkowych.

d3yac0k

"W takiej sytuacji kontaktujemy się z Państwem telefonicznie, e-mailowo lub za pomocą wiadomości SMS. Komunikat każdorazowo zawiera numer oraz nazwę nadawcy przesyłki, której dotyczy opłata. W przypadku stosowania łącz internetowych w naszych wiadomościach, jedynymi domenami wykorzystywanymi przez DHL Express są: dhl.com oraz dhlexpress.pl" - uczula firma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yac0k

Podziel się opinią

Share
d3yac0k
d3yac0k