Trwa ładowanie...

Uwaga, popularna oferta na Facebooku to kłamstwo. Stracisz pieniądze i konto na FB!

Na Facebooku pojawiła się grupa, w której oferowane są bony do znanych drogerii. Organizator oferuje 1000 bonów wartych 1000 zł każdy. Akcja jest oszustwem wyłudzającym konto na tym portalu społecznościowym oraz kilkadziesiąt złotych za usługę sms premium.

Share
Uwaga, popularna oferta na Facebooku to kłamstwo. Stracisz pieniądze i konto na FB!
Źródło: Eastnews, Fot: Reporters/REPORTER
d2mmilv

Na Facebooku pojawiła się grupa, w której oferowane są bony do znanych drogerii – informuje rmf24.pl. Organizator oferuje 1000 bonów wartych 1000 zł każdy. Akcja jest oszustwem wyłudzającym konto na tym portalu społecznościowym oraz kilkadziesiąt złotych za usługę SMS premium.

Jak rmf24.pl opisuje przebieg oszustwa, zaczyna się od otrzymania zaproszenia do zamkniętych grup wysłanego przy pomocy skradzionych wcześniej kont. Grupy te rzekomo oferują bony do sklepów i zachęcają do wejścia na odpowiednio przygotowaną witrynę internetowej. Strona ta zawiera formularz, który wykrada nasz login i hasło do Facebooka. Następnie, pod pozorem możliwości skorzystania z oferty musimy wysłać dwa SMS-y, za każdego zapłacimy ponad 30 zł.

Przestępcy, którzy uzyskali nasz login i hasło, przy pomocy zdobytego konta wyślą naszym znajomym kolejne zaproszenia do grupy.

Twórcy usługi mogli oszukać w ten sposób kilka tysięcy osób.

Nie powinny nas zwieść pozytywne komentarze głoszące, że to świetna oferta, że nie ma co się obawiać, ponieważ usługa działa (albo działa, ale dopiero za drugim razem).

d2mmilv

Podziel się opinią

Share
d2mmilv
d2mmilv