Trwa ładowanie...
d14zasp

Vantage Development planuje debiut na GPW na przełomie marca i kwietnia

02.02. Warszawa (PAP) - Vantage Development, spółka z Grupy Impel, planuje debiut na GPW na przełomie marca i kwietnia 2012 roku. Zdaniem prezesa Grupy Impel Grzegorza Dzika,...

Share
d14zasp

02.02. Warszawa (PAP) - Vantage Development, spółka z Grupy Impel, planuje debiut na GPW na przełomie marca i kwietnia 2012 roku. Zdaniem prezesa Grupy Impel Grzegorza Dzika, podział grupy związany z wydzieleniem i debiutem akcji Vantage nie będzie miał wpływu na kapitały i wyniki finansowe Grupy Impel.

"Wszystko jest na dobrej drodze, aby akcje Vantage zadebiutowały na GPW do końca I kwartału, realnym terminem jest przełom marca i kwietnia. Cały proces zależy teraz od zatwierdzenia podziału przez Sąd Rejestrowy. Liczymy, że jest to kwestia najbliższych tygodni. Dzięki wydzieleniu Vantage z Grupy Impel, kapitalizacja spółki sięgnie poziomu około 267 mln zł" - powiedział na konferencji Edward Laufer, prezes Vantage Development.

Podział zostanie dokonany poprzez przeniesienie części majątku spółki Impel, tj. Zakładu Ecoimpel, na Vantage Development (VDSA) w zamian za akcje VDSA. Transakcja nie wiąże się z obniżeniem kapitału zakładowego Impel.

W oparciu o wycenę VDSA ustalono, iż wartość godziwa 1 akcji podziałowej VDSA wynosi 4,72 zł, a parytet wymiany akcji wyniesie 1:3,2109. Oznacza to, że każdy akcjonariusz Impela, z tytułu posiadania jednej akcji Impela otrzyma 3,2109 akcji Vantage Development, zachowując dotychczas posiadane akcje Impela.

d14zasp

Aktywa, które zostaną wniesione do Vantage, wycenione zostały na 184,23 mln zł na dzień 1 maja 2011 r.

Zdaniem prezesa Grupy Impel i jednocześnie przewodniczącego rady nadzorczej Vantage Development Grzegorza Dzika, głównym celem podziału grupy jest kwestia wyceny akcji Impela oraz Vantage i uproszczenie struktury grupy.

"Decyzja o wydzieleniu Vantage z Grupy Impel spowodowana była głównie kwestią niskiej wyceny akcji Impela. Podjęliśmy więc decyzję o podziale grupy na usługi i działalność deweloperską. Podział nie wpłynie negatywnie na kapitały i wyniki Impela. Zaś dla Vantage podział umożliwi pozyskanie inwestorów stricte zainteresowanych deweloperką" - powiedział prezes Dzik.

"Wcześniej działalność deweloperska w ramach Impela nie była w ogóle dostrzegana przez naszych akcjonariuszy i nie wpływała na wycenę naszych akcji. Liczę, że dzięki uproszczeniu i większej jasności struktury naszej grupy zyska również wycena akcji Impela" - dodał.

Vantage Development jest firmą deweloperską powiązaną z grupą kapitałową Impel. Koncentruje swoje działania na rynku wrocławskim. Spółka realizuje projekty zarówno mieszkaniowe, jak i biurowe. (PAP)

kam/ ana/

d14zasp

Podziel się opinią

Share
d14zasp
d14zasp