Trwa ładowanie...
d2dgbwi
d2dgbwi

Veolia Warszawa: Ewentualna nowa ciepłownia wyłącznie w porozumieniu z PGNiG

Warszawa, 27.01.2015 (ISBnews) - Veolia Energia Warszawa (d. Dalkia Warszawa) podejmie ewentualną decyzję o budowie nowego źródła ciepła w Warszawie wyłącznie w porozumieniu z PGNiG Termika. Obecnie projekt taki jest przedmiotem analizy, poinformował agencję ISBNews prezes Jacky Lacombe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2dgbwi

"Podjęliśmy decyzję, by przeanalizować tę inwestycję pod względem długoterminowych potrzeb na rynku ciepła i podjąć decyzję wspólnie z partnerem" - powiedział Lacombe w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że długoterminowa analiza rynku jest obecnie prowadzona, a wyniki zostaną udostępnione spółce PGNiG Termika, która obecnie dostarcza ciepło do sieci zarządzanej przez Veolię. Podkreślił także, że współpraca z PGNiG jest priorytetowa i spółki obecnie pracują nad zagadnieniami, w których mogą ją poprawić, np. zmniejszaniem strat wody i modelem finansowania nowych przyłączeń do sieci.

"Co roku mamy cel przyłączania 100 nowych budynków, co daje 100-120 MW termicznych i średnio 10 tys. osób. To realna wielkość w ramach obecnego rozwoju Warszawy. Celem jest utrzymanie tego trendu" - powiedział także Lacombe ISBnews.

d2dgbwi

Wyjaśnił, że klienci przeprowadzają termomodernizacje, więc dostarczana moc spada. Nowe przyłączenia kompensują straty.

Powiedział także, że rok 2015 będzie także dla spółki okresem zwiększania rozpoznawalności nowej marki Veolia.

Wcześniej podczas konferencji prasowej mówił, ze nakłady inwestycyjne spółki w Warszawie wyniosą 186 mln zł w 2015 r.

"186 mln zł inwestycji zaplanowano na 2015 rok. Z tego 51% na modernizacje systemu, a 49% na nowe podłączenia i inne cele" - powiedział Lacombe. W 2014 r. nakłady inwestycyjne wyniosły 202 mln zł.

d2dgbwi

Spółka informowała o możliwości budowy nowej ciepłowni w Warszawie już w 2012 r. Miała powstać na Ursusie.

Veolia Polska tworzy i wdraża w Polsce rozwiązania w zakresie gospodarki wodnej, gospodarki odpadami i energią. Zatrudnia ponad 5 000 pracowników w 40 miastach. Veolia w Polsce prowadzi działalność poprzez spółki zależne, w tym: Veolia Energia Polska (spółka holdingowa), 7 głównych spółek operacyjnych - Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia Energia Poznań ZEC, Veolia term, Veolia Industry Polska, Veolia Woda oraz ich spółki zależne.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d2dgbwi

Podziel się opinią

Share
d2dgbwi
d2dgbwi