Trwa ładowanie...
d1tighl

Virgin Mobile

Najnowsze informacje
Logo Virgin Mobile nawiązuje do logo Virgin z 1979 roku Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Virgin Mobile to międzynarodowa marka obecna w kilku krajach na świecie, będąca operatorem wirtualnym telefonii komórkowej. W Polsce działa od 2012 roku współpracując ze spółką P4.

Historia

Virgin Mobile Polska należy do brytyjskiego konglomeratu spółek, które działają pod wspólną nazwą Virgin. Założycielem koncernu jest Richard Branson, a siedzibą The School House w Londynie. Spółki konglomeratu Virgin działają na całym świecie w wielu różnych dziedzinach, choć głównymi branżami są podróże, styl życia i rozrywka. Istnieją bowiem linie lotnicze Virgin America, producent napojów Virgin Drinks, dostawca energii elektrycznej Virgin Energy czy biuro podróży Virgin Holidays.

Najsławniejszymi spółkami koncernu są jednak Vergin Mobile, operator sieci komórkowej, obecny w 9 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Chile czy Francji, za pośrednictwem ośmiu licencjonowanych usługodawców, a także Virgin Records, wytwórnia płytowa należąca obecnie do EMI Group, która współpracowała z artystami, takimi jak Lenny Kravitz czy Genesis.

Do pierwszej z tych spółek należy Virgin Mobile Polska. Działa ona za pośrednictwem firmy P4 Sp. z o.o. (dawniej Netia Mobile), operatora sieci Play. P4 korzysta natomiast z zasięgu partnerów w zakresie roamingu krajowego, sieci T-Mobile i Plus.

Działalność

Operator Virgin Mobile działa na rynku polskim od 2012 roku. W ciągu 4 pierwszych lat istnienia zyskał ponad 400 tys. klientów, a jego celem do 2018 roku jest posiadanie ponad miliona aktywnych kart SIM. Cel marki możliwy jest do osiągnięcia, ponieważ szacuje się, że z każdym dniem do sieci dołącza ponad tysiąc użytkowników.

Virgin Mobile oferuje przede wszystkim sprzedaż przedpłaconą, chociaż od 2017 roku dostępne są także taryfy na abonament. Jako jedyna sieć w Polsce pozwala na korzystanie z rozmów telefonicznych i Internetu bez płacenia abonamentu w ramach pakietu #Freemium, w zamian za wyrażenie drogą elektroniczną zgody marketingowej.

Siedziba i zarząd

Siedziba Virgin Mobile Polska znajduje się w Warszawie, a prezesem spółki od 2015 roku jest Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Wartość

Kapitał zakładowy spółki Virgin Mobile Polska wynosi 6 705 000 zł. Według analiz, w 2016 roku firma wygenerowała 8 mln zł zysku.

d1tighl
d1tighl
d1tighl
d1tighl