Trwa ładowanie...
d40wuuf
d40wuuf

Play

Najnowsze informacje
Play to polska sieć komórkowa funkcjonująca od 2007 roku PAP Baza Zdjęć Archiwum

Play jest siecią telefonii komórkowej, która działa od 2007 roku. To druga największa sieć w Polsce.

Historia i założyciele

Operatorem sieci Play jest P4 Spółka z o.o., wcześniej funkcjonująca pod nazwą Netia Mobile. W 2006 roku operator rozpoczął testy nowej sieci, a na początku 2007 roku oficjalnie ogłosił jej nazwę. Play rozpoczął działalność 16 marca tego samego roku – oprócz możliwości zawierania umów zaczął także sprzedaż telefonów. Początkowo bazą dla sieci punktów sprzedaży Play były sklepy Panosa Germanosa, udziałowca operatora. W ciągu roku zdobył 1 milion klientów. Od 2008 roku, po otrzymaniu dofinansowania od China Development Bank, rozpoczął budowę sieci 3,5 G. Do końca roku wprowadził internet mobilny (Play Online) i podwoił liczbę klientów. Wiosną 2009 roku Play wprowadził ofertę na kartę, czyli prepaid – Play Fresh.

W 2011 roku sieć wprowadziła dla swoich klientów możliwość korzystania w ramach roamingu krajowego z Orange – w miejscach, do których nie sięgał zasięg Play, można było korzystać z zasięgu drugiej sieci. W 2013 roku na takiej samej zasadzie klienci mogli korzystać z sieci T-Mobile. Dwa lata później Play wprowadziło dla swoich abonamentów możliwość usługi muzycznej Tidal, którą w ciągu roku wykupił milion użytkowników. W 2014 roku marka Play zmodyfikowała swój brandbook – nadal znakiem rozpoznawczym jest kolor fioletowy i blob, jednak jest unowocześniony, a logo stało się czytelniejsze.

W 2017 roku sieć Play weszła na giełdę warszawską i zapowiedziała plany rozbudowy sieci nadajników, by umożliwić dotarcie sygnału operatora do wszystkich obszarów Polski i zrezygnować z usług roamingu krajowego. W połowie 2017 roku Play miał 14,5 miliona klientów, co dawało mu 28% udziału w rynku.

Właściciel

Sieć Play należy do P4 Sp. z o.o. - około połowa udziałów należy do Thora Bjorgolfssona, jednego z najbogatszych Islandczyków. Większa część należy do Panosa Germanosa, greckiego biznesmena.

Działalność

Play dzięki wykorzystaniu roamingu wewnętrznego ma zasięg pokrywający się z Orange, T-mobile i Plusem, co czyni ją ogólnopolską siecią. Sieć oferuje swoje usługi w ramach abonamentu, na kartę prepaid oraz mixu (jest to połączenie umowy na określony czas lub liczbę doładować i doładowań prepaid).

Sieć Play kieruje się trzema zasadami:

  • wszystko jasne – wszystkie komunikaty mają być jasne i zrozumiałe,
  • jesteśmy blisko – sieć stawia na dobre relacje ze swoimi klientami, pracownikami i partnerami,
  • damy radę - zespół koncentruje się na tym, zeby jak najszybciej rozwiązać problem.

W 2013 i 2014 roku Aon Hewitt przyznał sieci nagrodę dla Najlepszego Pracodawcy. W 2010 i 2011 magazyn Media Marketing Polska uznał Play za Operatora Roku.

Marka propaguje podejście proekologiczne i stara się je wprowadzić do kultury korporacyjnej. W ramach polityki odpowiedzialnego biznesu promuje bezpieczne korzystane z nowoczesnych technologii, szczególnie wśród dziecii młodzieży. Od 2009 roku należy do przedsięwzięcia dostawców internetu i organizacji pozarządowych o nazwie „Porozumienie”. Ma ona na celu edukację dzieci, rodzicow i opiekunów o zagrożeniach, wynikających z korzystania z internetu.

Liczba placówek

W marcu 2017 roku sieć Play miała ponad 850 punktów sprzedaży w 420 miastach.

Wartość

Wartość sieci Play tuż przed wejściem na Giełdę Papierów Wartościowych została oszacowana na około 9 miliardów złotych. Kapitał zakładowy wynosi 48 856 500 milionów złotych.

d40wuuf
d40wuuf
d40wuuf
d40wuuf