W Boże Ciało zapomnij o zakupach. Prawie nigdzie ich nie zrobisz

W Boże Ciało sklepy w większości będą zamknięte. Zakupy będzie można zrobić tylko w mniejszych placówkach, ale to też nie jest pewne i zależy od ich właścicieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Boże Ciało zapomnij o zakupach. Prawie nigdzie ich nie zrobisz
(flickr.com, Fot: Clover Autrey)

Boże Ciało to dzień ustawowo wolny od pracy. Dlatego w czwartek większość sklepów będzie w Polsce zamknięta. Tak będzie na pewno z wszystkimi galeriami handlowymi i prawie wszystkimi mniejszymi sklepami. Zgodnie z polskim prawem otwarte mogą być tylko te sklepy, w których pracują ich właściciele lub pracownicy zatrudnieni na umowy cywilnoprawne, czyli popularne "śmieciówki".

Nasi rodacy są jednak bardzo pomysłowi, dlatego niektóre sieci szczególnie te mniejsze wykorzystuje ten wyjątek do omijania przepisów. Jak to się robi?

Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy na ten jeden dzień podpisać z pracownikami umowę zlecenie.

Żeby uniknąć rozczarowania dopiero przed sklepem, najlepiej wcześniej sprawdzić, jakie handlowcy mają plany. Na szczęście, w ostatnich latach informują oni z dużym wyprzedzeniem, jak działać będą w święta i ich okolicach.

Z całą pewnością jednak nie kupicie w czwartek niczego w sklepach sieci: Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco czy Carrefour. Z kolei od decyzji właścicieli zależeć będzie, czy staną za ladą np w: Żabce, Małpce czy Freshmarkecie.

W ostateczności dla prawdziwie zdesperowanych zostają jeszcze stacje benzynowe

W piątek możesz nie załatwić sprawy w urzędzie

Jeśli planowaliście w piątek odwiedzić urząd, lepiej upewnijcie się, czy będzie otwarty. Przykładowo, Mazowiecki Urząd Wojewódzki już poinformował, że 16 czerwca będzie nieczynny urząd oraz jego delegatury.