Trwa ładowanie...

W jakiej branży awansujesz najszybciej

Szybka kariera, wysoka pensja… Kogo nie interesuje taki scenariusz na życie? Są branże, w których realizacja takiego planu jest możliwa. Jakie?

W jakiej branży awansujesz najszybciejŹródło: Thinkstockphotos
d20krhv
d20krhv

Planując rozwój własnej kariery, zawodową przyszłość warto oprzeć na solidnych fundamentach czyli prognozach rozwoju gospodarki europejskiej. Okazuje się bowiem, że ciągu najbliższych lat czeka nas gruntowna przebudowa rynku pracy. Z systemu opartego głównie na pracy fizycznej wchodzimy w system oparty na wiedzy. Przedstawiciel handlowy web developer i specjalista od social media, doradca. To tylko niektóre z zawodów, mogą gwarantować dobry start w przyszłość.

Młodzi na rynku

Nie ma co ukrywać, najszybciej awansuje się w tzw. start-up'ach, czyli nowych firmach. Wiele zależy również od branży, w jakiej takie przedsiębiorstwo działa. Młode firmy, które dopiero się rozwijają, chętnie przyjmują do pracy osoby kreatywne i ambitne. Kiedy widzą ich zaangażowanie, umożliwiają im szybkie pięcie się po szczeblach kariery. Jednak zdobycie szczytu nie jest proste. Z oczywistych powodów zarezerwowane jest dla niedużej grupy. Do elitarnego klubu kadry kierowniczej wchodzą osoby, które świadomie zaplanowały przebieg swojej ścieżki zawodowej, od początku nastawiając się na sukces w wybranej dziedzinie. W szybkich awansach pomagają także wysoka samoocena oraz umiejętność wyeksponowania kompetencji w taki sposób, aby zostały zauważone przez przełożonych.

- Czasami takie osoby nazywane są lizusami - podsumowuje Jola, szefowa działu HR w dużej korporacji.

Zacznij od podstaw

Szybkie pięcie się po drabinie kariery możliwe jest gdy firma rozwija się dynamicznie. To natomiast zazwyczaj związane jest z rotacją pracowników. Ci, którzy odchodzą, robią miejsca dla swoich podopiecznych.

d20krhv

Wśród studentów wielu uczelni spora popularnością cieszą się firmy doradcze, z branży FMCG i banki. Promują się na uczelniach, biorą udział w targach pracy, organizują konkursy, praktyki i staże. W tych branżach możliwy jest tez szybki awans. Na szybki awans nadzieje mogą mieć wszelkiej maści przedstawiciele handlowi. To zwód od wielu lat cieszący się dużą popularnością. Handlowcy poszukiwani są właściwie wszędzie – w branży spożywczej, finansowej, technicznej, farmaceutyczno-medycznej czy usługowej. Praca w sprzedaży to duża szansa na szybkie zdobycie doświadczeń menedżerskich. Wystarczy uświadomić sobie, że każdy kierownik sprzedaży zaczynał karierę jako przedstawiciel handlowy. Najlepsi przedstawiciele handlowi potrzebują 2-3 lat pracy, żeby awansować i zarządzać ludźmi.

Dużo możliwości

Młodzi ludzie z temperamentem i pomysłami spełnią się w nowych zawodach jakie nie tak dawno pojawiły się na naszym rynku. Media społecznościowe, czy sobie tego życzymy czy nie, stały się istotną częścią naszego życia. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że można korzystać z nich nie tylko do rozrywki i kontaktu ze znajomymi, lecz także w celach zawodowych.

Na brak zainteresowania ze strony pracodawców, a tym samym szybki awans nie będą narzekali pasjonaci zagadnień związanych z komunikacją marki w mediach społecznościowych, ePR-em i marketingiem internetowym.

ml/MA

d20krhv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20krhv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj